Pridané 21.9.2023

Zápisnica 03-2023 - VV SZKB - 18.9.2023 On line

Príloha 1 - Prezenčné foto VV 05-2023 online

Príloha 2A - zoznam aktívnych športovcov SZKB 2022-23

Príloha 2B - zoznam aktívnych športovcov SZKB 2022-2023

Príloha 3 - talentovaná mládež SZKB - 09.2023

Príloha 4 - Smernica reprezentácie SZKB

Príloha 5 - Správa - reprezentacia MEjk 2023

 

Pridané 18.9.2023

Pridané 6.9.2023

Propozície k turnaji:

14.-15. 10.2023 Bardejov   4.kolo Open liga SZKB

Pridané 7.8.2023

Reprezentačné sústredenie - 6.10.8.2023 Moštenica

V dňoch 6.-10.8.2023 sa uskutočnilo v Moštenici reprezentačné sústredenie SZKB.  Sústredenie sa uskutočnilo v malom športovom rezorte neďaleko Banskej Bystrice, ktorý bol uprostred krásnej prírody. Ubytovanie, strava aj telocvičňa boli na veľmi dobrej úrovni. Jediná vec na tomto sústredení nevyšla bolo počasie, ktoré nám až tak neprialo a 3 dni pršalo a bolo pomerne chladno aj cez deň. Z celkového počtu 97 nominovaných prišlo;  na  tatami  z 33 reprezentantov širšej reprezentácie sa zúčastnilo 26 športovcov. Ringová reprezentácia z 64 reprezentantov sa zúčastnilo 27 športovcov. Poväčšine sa ospravedlnili z pracovných a DV dôvodov. V dobrej atmosfére a príjemnom prostredí sa dolaďovala forma pred blížiacim sa vrcholom pre juniorov a kadetov.

Viac foto nájdete tu....

Pridané 2.8.2023

27.- 29.9.2023 Jesolo Italy WAKO International Kickboxing University Championship (Point Fighting, Kick Light, Full Contact, K-1)

Pridané 31.7.2023

Zápisnica 04-2023 VV SZKB - Košice - 14.7.2023

Príloha 1- prezenčná listina VV SZKB 04-2023

Príloha 2 - Správa - Sústredenie V4 2023 - Šamorín

Príloha 3 - Report_Seminar_WAKO_rozhodcov 2023- XBS Šamorín

Príloha 4 - Správa - EU hry 2023 - Krakov

 

Pridané 25.7.2023

Dovoľte mi oznámiť Vám radostnú správu, že reprezentantka SZKB, Alexandra Filipová, bola zvolená do komisie športovcov Slovenského olympijského a športového výboru.

Gratulujeme

a prajem veľa síl a úspechov v prospech športu na Slovensku (..a samozrejme aj kickboxu).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridané 20.7.2023

EUSA Combat Games - 19.-23.7.2023 Záhreb (CRO)

Slovenská univerzitná reprezentácia v kickboxe ukončila svoje úspešné účinkovanie EUSA Combat Games v chorvátskom Záhrebe. 5 reprezentantov štartujúcich v 6 disciplínach získalo 3 medaily v ringu:

2.miesto Viktória Dočekalová v K1 žien do 60 kg a aj Erik Munka v K1 mužov do 81 kg, a 3.miesto Anatolii Kuhal vo fullcontacte mužov do 67 kg. Na tatami sa nedarilo Davidovi Malánovi a ani Tiborovi Hodbodovi, ktorí vypadli vo štvrťfinále a nvyše sa obaja zranili.

V trenerských rohoch viedli borcov Vladimír Minda a Marek Melko a v rozhodcovskom zbore nás zastupovali v ringu Michaela Zavoral Kováčová (zároveň aj hlavná ringová rozhodkyňa turnaja) a Roman Možný. Na tatami rozhodovala Katarína Vilhanová.

Ďakujeme všetkým za vzornú reprezentáciu Slovenska, Slovenského zväzu kickboxu, Slovenskej asociácie univerzitneho športu ako aj svojich alma mater - univerzít

Viac foto nájdete tu....

Pridané 16.7.2023

Knockout 5 - 15.7.2023 Kežmarok

V sobotu 15.júla sa v Kežmarku v rámci vydareného galavečera Knockout 5 uskutočnil titulový zápas o pás majstra WAKO Pro v K1 mužov do 75 kg, medzi obhajcom, Jozefom Hurákom z NVR gym L.Mikuláš a vyzývateľom, Jozefom Kolodzejom z domáceho Goral gym Kežmarok. V profi zápase na 4 kolá po 3 minúty vedenom hlavným rozhodcom Romanom Možným nakoniec na body zvíťazil a opasok majstra WAKO Pro získal Jozef Kolodzej.

Viac foto nájdete tu....

Pridané 15.7.2023

Európske hry v kickboxe Krakov (POL), od 28.júna - 2.júla 2023

V dňoch 28.júna - 2.júla 2023 v Krakove - Myšleniciach (Poľsko) sa zúčastnila výprava Slovenského zväzu kickboxu na Európskych hrách v kickboxe v disciplínách pointfighting, lightcontact a fullcontact. Slovensko v rámci výpravy vyslanej a organizovanej Slovenským olympijským a športovým výborom reprezentovali na tomto multišportovom podujatí organizovaným Európskym olympijským výborom nasledovní reprezentanti, ktorí sa na túto súťaž kvalifikovali:

1. Michaela Góralczyková – pointfighting žien do 60 kg 2. Barbora Mayerová - fullcontact žien do 60 kg 3. Alexandra Filipová - fullcontact žien do 70 kg 4. Filip Barák - fullcontact mužov do 63,5 kg 5. Sebastián Fapšo - fullcontact mužov do 86 kg.

 Vedúcim výpravy a zároveň kaučom bol Peter Onuščák, ďalším kaučom bol Pavol Garaj a technickým pracovníkom Viliam Sabol. V rozhodcovskom zbore SZKB zastupovali rozhodcovia nominovaní WAKO, Michaela Zavoral Kováčová v ringu a Marek Melko na tatami.

V stredu 28.júna po príchode do miesta konania turnaja v Myšleniciach prebehla úspešne registrácia a váženie reprezentantov a ubytovanie v internáte miestnej hotelovej akadémie, kde bolo aj stravovanie a ktorá bol a len cca 100 m vzdialená od veľmi peknej novej športovej haly, kde pre biehali súboje na 1 ringu a 1 tatami na vyvýšenej platforme. Vo štvrtok 29.6. doobeda absolvovali reprezentanti tréning v tréningovej hale a poobede prebehlo žrebovanie štvrťfinálových zápasov, ktoré prisúdilo nasledovných súperov.

1. Michaela Góralczyková vs. Gulec (TUR) – pointfighting žien do 60 kg 2. Barbora Mayerová vs. Straume (NOR) - fullcontact žien do 60 kg 3. Alexandra Filipová vs. Sodjinou (GER) - fullcontact žien do 70 kg 4. Filip Barák vs. Aghamoghlanov (AZE) - fullcontact mužov do 63,5 kg 5. Sebastián Fapšo vs. Ivaniadze (GEO) - - fullcontact mužov do 86 kg

V piatok 30.6. začali zápasy presne podľa časového harmonogramu, vo veľmi pekne upravenej hale, s nástupom a uvedením v jednotnej čerevenej a modrej výstroji, s priamym prenosom v televíziách a na internete – dá sa povedať naozaj na olympijskej úrovni.

Ako prvý nastúpil Filip Barák v fullcontacte – 63,5 kg proti nasadenej dvojke turnaja Azerbajdžancovi Aghamoghlanovi, ktorý prišiel výborne pripravený a nakoniec ukázal, že je jedničkou a zvíťazil nielen nad Filipom, ale aj v celom turnaji. Filip nakoniec prehral jasne na body 3:0, avšak so cťou a v rámci svojich možností a schopností limitovaných vekom a dlhodobou boxerskou kariérou.

V druhom zápase nastúpila na tatami v pointfightingu – 60 kg Michaela Góralczyková proti Turkyni Gulec, čo sme považovali za veľmi dobrý žreb. V prvom kole sa Michaela rozbiehala a po váhavom výkone prehrávala tesne na body, v druhom kole svojou aktivitou otočila zápas a vyhrávala nie výrazne, ale postačujúco o 4 body. V treťom kole v závere po zaváhaní a nesústredení turecká pretekárka 3 kopmi na hlavu zvrátila skóre a nakoniec zvíťazila nad našou reprezentantkou.

2 V ringu zároveň prebiehal zápas vo fullcontacte žien do 60 kg, kde Barbora Mayerová nastúpila proti turnajovej jedničke Straume z Nórska. Barbora bola veľmi dobre kondične pripravená a výborne bojovala, avšak technicky a skúsenosťami Nórka vyhrala zápas na body 3:0.

V ďalšom zápase sme vkladali dôveru do Sebastiána Fapša vo fullcontacte mužov do 86 kg, ktorému žreb prisúdil Gruzínca Ivaniadzeho, ktorý bol tak trochu neznámou, pretože borci z tejto krajiny nie sú tak častými účastníkmi vrcholných WAKO turnajov. Ukázalo sa však, že Ivaniadze ako aj ostaní borci z Gruzínska prišli výborne pripravení a vybojovali medaily na tomto podujatí. Bolo vidno, že Gruzínec mal nášho reprezentanta naštudovaného a pripravil si taktiku, ktorá slávila úspech. Bodoval z diaľky a úhybov, nepúšťal sa so Sebom do silových prestreliek a získaval postupný bodový náskok. Sebastián sa snažil na konci o definitívny úder, ktorý bohužiaľ neprišiel.

V posledním zápase bola naším želiezkom v ohni Alexandra Filipová vo fullcontacte žien do 70 kg, kde jej žreb prisúdil Nemku Aline Sodjinou, s ktorou sa Saša už trikrát stretla a vždy víťazne, a preto sme do tohoto zápasu vkladali veľké nádeje. Naša reprezentantka začala koncentrovane a získávala postupne bodový náskok, ktorý udržiavala ja počas druhého kola a do polovice tretieho záverečného kola. Potom však prišiel výkonový útlm, spôsobený zrejme kondičným deficitom, kde Nemka vyrovnala skóre, a kdeže podľa pravidel vyhrala tretie kolo, tak aj celý zápas a Alexandra prehrala najtesnejším bodovým rozdielom 1:2.

Tak sa týmto „čiernym“ piatkom skončilo účinkovanie slovenských reprezentantov v kickboxe na tomto jedinečnom vrcholnom podujatím, ktoré bolo pre kickbox a WAKO historicky najvýznamnejším a prvým v rámci olympijského hnutia. Očakávali sme aspoň jednu medailu (v lepšom príprade dve), avšak akázalo sa, že ostané krajiny a športovci boli pripravení na najvyššej úrovni a chýbal aj povestný kúsok športového šťastia. S reprezentantmi bola po súťaži vykonaná porada a analýza výkonov, poukázané na chyby a možnosti odstránenia. Pre reprezentačných trénerov z toho vyplýva intenzívnejšia práca s reprezentantmi v záverečných fázach prípravy na podujatie tohto typu.

V každom prípade slovenská výprava sa zúčastnila so cťou na tejto historicky jedinečnej súťaži pre kickbox, kde WAKO bolo mimoriadne vysoko hodnotené predstaviteľmi EOC, kde sa mnohé krajiny ani nekvalifikovali, resp. kvalifikovali v menších počtoch a taktiež nezískali v tejto špičkovej konkurencii medaily, bolo však však do bodky naplnené heslo : Sláva víťazom, česť porazeným.

Viac foto nájdete tu....

Pridané 5.6.2023

Majstrovstvá Slovenska SZKB - Banská Bystrica - 3.6.2023

V sobotu, 3.júna sa v Banskej Bystrici-Badíne uskutočnili pod usporiadateľskou taktovkou domáceho klubu ŠKP Banská Bystrica, Majstrovstvá Slovenska v kickboxe pre rok 2023, v rekordnej účasti 458 štartujúcich z 30 klubov SZKB. Po slávnostnom otvorení šampionátu slovenskou štátnou hymnou, sa od 10.00 hod. začal súťažný program plný skvelých zápasov na 4 tatami a v dvoch ringoch, kde rozhodcovský tím pod vedením hlavnej rozhodkyne turnaja, Michaely Zavoral Kováčovej, posilnený 3 arbitrami z Rakúska a 3 z Maďarska, ukočíroval program zápasov k svojmu úspešnému záveru o 19.00 (vrátane obedňajšej pauzy). Víťazi si prevzali medaily a diplomy na slávnostnom vyhlasovaní výsledkov. Poďakovanie patrí domácemu usporiadateľskému tímu Kickbox BB, všetkým športovcom, trénerom, rozhodcom a funkcionárom, ktorí svojou účasťou vytvorili obraz úspešného športového podujatia a krásneho víkendového dňa.
ĎAKUJEME👏
Výsledkový servis nájdete na linku https://www.sportdata.org/.../set-online/popup_main.php...

Výsledkovú listinu nájdete tu.

Viac foto nájdete tu....

Pridané 30.5.2023

Kickbox Connects V4 Countries

Kickbox spája krajiny V4 

V dňoch od 26. - 30. 5. sa pod záštitou Slovenského zväzu kickboxu a Visegradského fondu konalo medzinárodné sústredenie 60 športovcov zo 4 krajín – Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska. Tento pilotný projekt sa realizoval v Olympijskom centre X-Bionic v Šamoríne, kde sme sa snažili športovcom a trénerom vytvoriť výborné podmienky na prípravu. Tréningy viedli tréneri zo 4 krajín, ktorý sa sústredili na technicko-taktickú prípravu športovcov – Jozef Koloszy (tatami), Pavol Garaj (ring), Attila Pap (HUN), Anatolyi Hanunian (CZE), Agnieszka Turchan (POL). Počas celého trvania sústredenia bol k dispozícii kondičný tréner Mgr. Marek Kokinda, PhD., ktorý ponúkol športovcom rozličné metódy ako viesť tréningy a podieľal sa na kondično-silovej príprave našich športovcov. Ďalším odborníkom bol športový lekár MUDr. Michal Fečík, ktorý priblížil športovcom základné princípy výživy v športe, výživových doplnkov a zdravého chudnutia. V prvých dňoch tiež prebiehalo meranie hustoty kostí a stav oporného systému športovcov, ktoré prebiehalo pod dozorom poľského doktora Dr. Janeza Brudeckého z Univerzity z  AWF Krakov. Počas sparingových tréningov sme natočili jednotlivých športovcov prostredníctvom a pomocou aplikácie „Coaches Eye“ následne rozanalyzovali chyby a nedostatky športovcov. Tréningy sa konali nie len v športovej hale, ale aj v plaveckom bazéne, výborne vybavenom fitness centre a vo vonkajšom areáli. V rámci regenerácie mali tiež športovci k dispozícii wellness centrum. Sme veľmi radi, že sa na tomto projekte podieľali výborní tréneri a športovci z rôznych krajín a veríme, že sa čoskoro stretneme pri ďalšom úspešnom projekte. Ďakujeme všetkým za účasť a spoluprácu!

 

Pridané 18.5.2023

Pozvánka a dokumenty k Valnému zhromaždeniu SZKB, ktoré sa uskutoční 2.6.2023 o 17.00 hod. v Banskej Bystrici.

Pozvánka na VZ SZKB-BB, 2.6.2023

Príloha 1 - zoznam - delegáti VZ SZKB 2023 - BB

Príloha 2 - Rokovací poriadok VZ SZKB 2023

Pridané 12.5.2023

Pridané 12.5.2023

Propozície k turnaji:

2.-3.6.2023 Banská Bystrica Majstrovstvá SR

Pridané 2.5.2023

13.5.2023 Trnava   3.kolo Open liga SZKB

reverz junior - ring

Pridané 1.5.2023

Zápisnica 03-2023 - VV SZKB - ZOOM, 20.4.2023 On line

Príloha 1 - Prezenčné foto

Príloha 2 - EUSA 2023 Nominácia SZKB

Príloha 3 - nominácia V4-XBS Šamorín

Príloha 4 - DPPO-22-SZKB 2022

Príloha 5 - UZNUJ-21-SZKB 2022

Príloha 6 - zoznam talentovanej mládeže SZKB 2023

Príloha 7 - zoznam širšej reprezentzácie SZKB 2023

 

Pridané 24.4.2023

2. kolo Open ligy SZKB - Lučenec - 24.4.2023

V sobotu 22.4.2023 sa uskutočnilo v Lučenci 2.kolo Open ligy za rekordnej účasti 211 súťažiacich a 387 štartov z 29 klubov Slovenska, Maďarska a Ukrajiny.

Sľubná účasť i výkony v pointfightingu najmladších chlapcov a mladších kadetov, množstvo pekných zápasov v ringu (i niekoľko KO), tradične slušne obsadené tatami v kicklighte a lighte s reprezentačnými adeptami i nováčikmi sme zvládli všetci úspešne vo veľmi dobrom čase vrátane slávnostného vyhlasovania.

Ďakujeme všetkým účastníkom, rozhodcom, organizátorom a zúčastneným, vidíme sa na ďalšom turnaji 2.kole Open ligy v Trnave 13.5.2023…

Výsledky z 2.kola ligy si môžete pozrieť na tomto odkaze

https://sutazekickboxing.sk/klub_sutazvys.php...

Viac foto nájdete tu....

Výsledkovú listinu nájdete tu.

Pridané 30.3.2023

aktualizovaný kalendár Wako súťaží 2023 (.pdf)

Pridané 30.3.2023

Propozície k turnaji:

22.4.2023 Lučenec   2.kolo Open liga SZKB

Pridané 22.3.2023

Austrian Classics v Innsbrucku v dňoch 17.-19.3.2023

Na WAKO svetovom pohári – Austrian Classics v Insbrucku v dňoch 17.-19.3.2023 (+ Austrian Classics kickboxing Open) sa zúčastnila aj výprava SZKB, ktorá vybojovala 20 medailí - 2 zlaté (Potocká Miroslava - KL, Banič Igor – FC),

6 strieborných (Czégény – FC, Gurka, Zacharová, Sochor, Fecková, Púchyová – všetci KL) a 12 bronzových ( Kuhal, Jakubička – K1, Mindová M. – PF, Gurka, Sochor, Púchyová – LC, Lábovský, Peko, Than, Kaločay, Sabadošová, Stričík-všetci KL).

V turnaji mimo svetového pohára – Austrian classics Open získali v kategóriách začiatočníkov 5 medailí – 3 zlaté (Polakovič Adrián – PF. Polakovič Jakub, Zacharová Ema – LC) – 1 striebornú (Adamcová – PF), 1 bronzovú (Polakovič Jakub – PF).

Turnaj rangu WAKO svetového pohára neotvoril niektoré disciplíny relevantné na MS a ME (celý lowkick, fullcontact a K1 mladších juniorov...) a zato množstvo nerelevantných pointfightingových disciplín, takže niektorí reprezentanti zostali doma, nebolo kde skúšať ich výkonnosť. V ringu vládol ako vždy poriadok pravidiel (3 x 2 min., predpísaná výstroj vo farbách rohu....), tak  v tatami naopak ( 2 x 1,5 minúty s polminútovou prestávkou v LC a KL kadetov, juniorov aj seniorov, výstrojový miš-maš, neprehľadný pohyb množstva osôb na tatami... V tomto prípade výsledky a výkony nemôžu podať adekvátnu spätnú väzbu trénerom o príprave, pretože zápas v tomto trvaní vyhrá aj rýchlostne disponovaný a techniku ovládajúci športovec bez serióznejšej prípravy, ktorý by ináč pri trvaní 3 x 2 min kondične „umrel“ na konci zápasu. Pre rozhodcov, najmä tých nových, pre ktorých to mal byť test pri zvyšovaní kvalifikácie, ich vovedie do pravidlového zmätku a aj tí najostrieľanejší rozhodcovia podali dobrý výkon, ale v neregulárne nastavenom prostredí. Ťažko čo i len pomyslieť, ako to vyhodnotí športovec napr. z Brazílie, ktorého po náročnej ceste, niekoľkodennom nie lacnom pobyte v Innsbrucku, pošlú domov po 2 x 1,5 minútovom prehratom zápase... Parfrázujúc bonmot – Operácia sa podarila, pacient zomrel- môžeme konštatovať – Austrian Classics sa skončil, rýchlo zabudnime....

 

 

Účasť:

Nations: 34

Total entries: 2214 (65 – SVK)

Total athletes: 1337 (39 – SVK)

 

               Poradie                              Krajina                                                                                                Zlaté               strieborné                  bronzové                                     spolu

21

SLOVAKIA

2

6

12

20

 

Individuálne výsledky:

 

               Kategória                                           Poradie                       Priezvisko a meno                                                                       Klub

01 PF 014 CH F -30 KG

5

MINDOVA MICHAELA

 

MINDA GYM

   

        01 PF 015 CH F -33 KG

3

MINDOVA MICHAELA

 

MINDA GYM

   

        01 PF 027 YC F -32 KG

5

MINDOVA DOMINIKA

 

MINDA GYM

   

        01 PF 028 YC F -37 KG

17

MINDOVA DOMINIKA

 

MINDA GYM

   

        01 PF 031 YC F +47 KG

5

POLAKOVIC ADRIAN

 

RAPTORS KICKBOX CLUB TRNAVA

   

        01 PF 082 S F -60 KG

9

GORALCZYKOVA MICHAELA -INJURY

 

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

   

        01 PF 083 S F -65 KG

9

GORALCZYKOVA MICHAELA - INJURY

 

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

   

        02 LC 096 OC M -37 KG

5

KACO JAN

 

PERÚN GYM TRNAVA

   

        02 LC 097 OC M -42 KG

3

GURKA MARTIN

 

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

   

        02 LC 102 OC M -69 KG

5

LABOVSKY MARCEL

 

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

   

        02 LC 108 OC F -50 KG

5

CAMBALOVA SIMONA

 

PERÚN GYM TRNAVA

   

        02 LC 113 J M -57 KG

5

PALOCKO DANIEL

 

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

   

        02 LC 113 J M -57 KG

9

VESELOVSKY MAROS

 

ŠPORTOVÝ KLUB POLÍCIE BANSKÁ BYSTRICA

   

        02 LC 114 J M -63 KG

9

PEKO TOMAS

 

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

   

        02 LC 114 J M -63 KG

9

KALOCAY JAKUB

 

ŠPORTOVÝ KICKBOX KLUB MICHALOVCE

   

        02 LC 115 J M -69 KG

5

POLAKOVIC JAKUB

 

RAPTORS KICKBOX CLUB TRNAVA

   

        02 LC 122 J F -50 KG

5

TRAN VAN DANIELA HONG NHUNG

 

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

   

        02 LC 123 J F -55 KG

9

SABADOSOVA EMMA

 

ŠPORTOVÝ KICKBOX KLUB MICHALOVCE

   

        02 LC 123 J F -55 KG

17

KOSTELNA KAROLINA

 

PERÚN GYM TRNAVA

   

        02 LC 124 J F -60 KG

5

ZACHAROVA EMA

 

GORAL GYM

   

        02 LC 124 J F -60 KG

5

POTOCKA MIROSLAVA

 

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

   

        02 LC 129 S M -63 KG

9

MALAN DAVID

 

GLORY SPORT GYM

   

        02 LC 130 S M -69 KG

5

FELING PETER

 

PERÚN GYM TRNAVA

   

        02 LC 132 S M -79 KG

9

HODBOD TIBOR

 

MINDA GYM

   

        02 LC 136 S M +94 KG

3

SOCHOR MARTIN

 

RAPTORS KICKBOX CLUB TRNAVA

   

        02 LC 138 S F -55 KG

9

FECKOVA LUCIA

 

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

   

        02 LC 141 S F -70 KG

3

PUCHYOVA MICHAELA

 

ŠPORTOVÝ KLUB POLÍCIE BANSKÁ BYSTRICA

   

        03 KL 152 OC M -37 KG

3

THAN KRISTIAN THUNG NGUYEN

 

ŠPORTOVÝ KLUB POLÍCIE BANSKÁ BYSTRICA

   

        03 KL 152 OC M -37 KG

5

KACO JAN

 

PERÚN GYM TRNAVA

   

        03 KL 153 OC M -42 KG

2

GURKA MARTIN

 

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

   

        03 KL 155 OC M -52 KG

5

KOVACS DAMIAN

 

PERÚN GYM TRNAVA

   

        03 KL 156 OC M -57 KG

9

TOMASEK JAKUB

 

PERÚN GYM TRNAVA

   

        03 KL 157 OC M -63 KG

9

KUTKA MATIAS

 

PERÚN GYM TRNAVA

   

        03 KL 158 OC M -69 KG

3

LABOVSKY MARCEL

 

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

   

        03 KL 164 OC F -50 KG

5

CAMBALOVA SIMONA

 

PERÚN GYM TRNAVA

   

        03 KL 169 J M -57 KG

5

PALOCKO DANIEL

 

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

   

        03 KL 169 J M -57 KG

9

VESELOVSKY MAROS

 

ŠPORTOVÝ KLUB POLÍCIE BANSKÁ BYSTRICA

   

        03 KL 170 J M -63 KG

3

PEKO TOMAS

 

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

   

        03 KL 170 J M -63 KG

3

KALOCAY JAKUB

 

ŠPORTOVÝ KICKBOX KLUB MICHALOVCE

   

        03 KL 178 J F -50 KG

5

TRAN VAN DANIELA HONG NHUNG

 

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

   

        03 KL 179 J F -55 KG

3

SABADOSOVA EMMA

 

ŠPORTOVÝ KICKBOX KLUB MICHALOVCE

   

        03 KL 179 J F -55 KG

5

KOSTELNA KAROLINA

 

PERÚN GYM TRNAVA

   

03 KL 180 J F -60 KG

1

POTOCKA MIROSLAVA

 

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

   

        03 KL 180 J F -60 KG

2

ZACHAROVA EMA

 

GORAL GYM

   

        03 KL 185 S M -63 KG

5

MALAN DAVID

 

GLORY SPORT GYM

   

        03 KL 186 S M -69 KG

5

FELING PETER

 

PERÚN GYM TRNAVA

   

        03 KL 188 S M -79 KG

9

HODBOD TIBOR

 

MINDA GYM

   

        03 KL 189 S M -84 KG

3

STRICIK MICHAL

 

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

   

        03 KL 190 S M -89 KG

5

STRICIK MICHAL

 

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

   

        03 KL 192 S M +94 KG

2

SOCHOR MARTIN

 

RAPTORS KICKBOX CLUB TRNAVA

   

        03 KL 194 S F -55 KG

2

FECKOVA LUCIA

 

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

   

        03 KL 197 S F -70 KG

2

PUCHYOVA MICHAELA

 

ŠPORTOVÝ KLUB POLÍCIE BANSKÁ BYSTRICA

   

05 FC 291 OJ M -60 KG

1

BANIC IGOR

 

PERÚN GYM TRNAVA

   

        05 FC 321 S F -56 KG

2

CZEGENY CINTIA

 

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

   

        07 K1 411 OJ M -67 KG

3

JAKUBICKA MARIO

 

PERÚN GYM TRNAVA

   

        07 K1 429 S M -63,5 KG

3

KUHAL ANATOLII

 

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

   

        07 K1 430 S M -67 KG

5

DOLANSKY MAREK

 

GORAL GYM

   

        07 K1 432 S M -75 KG

9

NEMEC MATEJ

 

PERÚN GYM TRNAVA

   

        07 K1 434 S M -86 KG

5

GATAR FRANTISEK

 

PERÚN GYM TRNAVA

   

 

Nominovaní rozhodcovia:     - Melko, Vilhanová, Babinčák, Michalík, Muravský, Žuffa, Hudy, Minda, Mindová

 

 

AUSTRIAN CLASSICS KICKBOXING OPEN – súťaže mimo svetového pohára

 

Účasť:

Nations: 23

Total entries: 228 (9 – SVK)

Total athletes: 198 (8 – SVK)

 

Poradie krajín

 

5

SLOVAKIA

 SVK

3

1

1

5

 

Individuálne výsledky:

 

               Kategória                                                                              Poradie            Priezvisko a meno                                                     Klub

 

   0001 PF 004 GRAND CHAMPION SENIOR FEMALE

9

GORALCZYKOVA MICHAELA - INJURY

 

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

   

        001 PF 004 YC F -32 KG BEGINNER

5

MINDOVA MICHAELA

 

MINDA GYM

   

        001 PF 004 YC F -32 KG BEGINNER

5

MINDOVA DOMINIKA

 

MINDA GYM

   

001 PF 006 YC F +42 KG BEGINNER

1

POLAKOVIC ADRIAN

 

RAPTORS KICKBOX CLUB TRNAVA

   

        001 PF 014 J/S M -70 KG BEGINNER

3

POLAKOVIC JAKUB

 

RAPTORS KICKBOX CLUB TRNAVA

   

        001 PF 019 J/S F +60 KG BEGINNER

2

ADAMCOVA LUCIA

 

RAPTORS KICKBOX CLUB TRNAVA

   

002 LC 002 J/S M -70 KG UNDER GREEN

1

POLAKOVIC JAKUB

 

RAPTORS KICKBOX CLUB TRNAVA

   

        002 LC 002 J/S M -70 KG UNDER GREEN

5

DOLANSKY MAREK

 

GORAL GYM

   

002 LC 007 J/S F -60 KG UNDER GREEN

1

ZACHAROVA EMA

 

GORAL GYM

Viac foto nájdete tu....

 

Pridané 14.3.2023

Propozície k turnaji:

18. - 21.5.2023 Tüyap Center - Büyükcekmece, Istanbul Turkey 8th Turkish Open WAKO World Cup, turkish open pdf, (Official WAKO Referee Worlds/Europeans)

Pridané 14.3.2023

Pozor zmena termínu

15.4.2023 22.4.2023 Lučenec 2.kolo Open liga SZKB

Pridané 8.3.2023

Pozvánka a zoznam na reprezentačný zraz tatami a ring, ktorý sa uskutoční v sobotu 11.3.2023 v Lučenci.

Pridané 27.2.2023

22.ročník WAKO medzinárodného turnaja v kickboxe Slovak Open – Memoriál Ladislava Doky Tótha.

V dňoch 24.-26.2.2023 sa v novom dejisku, bratislavskej športovej hale Dom športu, uskutočnil 22.ročník WAKO medzinárodného turnaja v kickboxe Slovak Open – Memoriál Ladislava Doky Tótha.

Do súťažných bojov sa zapojilo 531 štartujúcich zo 66 klubov 12 krajín (HUN, POL, CZE, AUT, SRB, CRO, ISR, ITA, BIH, DEN, SVK, UKR).

Turnaj bol dobrou previerkou najmä pre začínajúcich a stredne pokročilých kickboxerov, ale množstvo zápasov na 6 tatami a v ringu malo vysokú športovú úroveň a boli dobrou previerkou pre reprezentantov.

Okrem priestorov novej športovej haly bol prvýkrát použitý online scoring systém v ringu a zároveň bol zabezpečený internetový prenos zo súťaže.

V poradí jednotlivých tímov:

  1. Halker – Kitaly team (HUN)         - 12 zlatých         - 4 strieborné     - 9 bronzových - spolu 25
  2. Guard ST Košice (SVK)                   - 12 zlatých         - 2 strieborné     - 6 bronzových   - spolu 20
  3. WAKO Česká repub. (CZE)           - 11 zlatých         - 6 strieborných - 2bronzové        - spolu 19

Celé poradie klubov nájdete tu: SET-ONLINE Kickboxing (sportdata.org)

Výsledkovú listinu nájdete tu: SET-ONLINE Kickboxing (sportdata.org)

Špeciálne ocenenia boli:

Najlepší mužský pretekár: Patrik Hajzer (HUN)

Najlepšia ženská pretekárka: Michaela Góralczyková (SVK-Guard Košice)

Najlepší rozhodca: Agnieszka Turchan (POL)

Najlepší coach: Michael Gardenitch (AUT)

Najrýchlešie K.O. v ringu: Adrian Migač (POL) – K1 juniorov +91 kg

 

Tešíme sa na stretnutie o rok na Slovak Open 2024.

 

Viac foto nájdete tu....

Pridané 12.2.2023

Zápisnica 01-2023 - VV SZKB - ZOOM, 1.2.2023

Príloha 1 - prezenčné foto VV SZKB 01-2023

Príloha 2 - zoznam športovcov SZKB do 23r. s 3 štartami 2022

Príloha 3-príspevok 15% klubom SZKB na aktivity mládeže do 23 r. v roku 2023

Príloha 4-Rozpočet-kalendár aktivít SZKB 2023

Príloha 5-zoznam talentovanej mládeže SZKB 2023

Príloha 6-širšia reprezentácia SZKB 2023

Príloha 7-SMERNICA Matričnej komisie SZKB

Príloha 8-Smernica pre činnosť Komisie Rozhodcov_SZKB_2023

Príloha 9-Ekonomická smernica pre činnosť ROZHODCOV SZKB

Príloha 10-štruktúra Športovo Technickej Komisie SZKB

Príloha 11 - štruktúra Trénersko Metodickej Komisie SZKB

 

Pridané 30.1.2023

1. kolo Open ligy SZKB - Košice - 28.1.2023

V sobotu 28.1.2023 sa uskutočnilo 1.kolo Open ligy v Košiciach za rekordnej účasti 203 súťažiacich a 383 štartov.

Deň nabitý zápasmi v ringu i na tatami sme zvládli všetci úspešne a tak odštartovali novú sezónnu vo veľkom ! Ďakujeme všetkým účastníkom, rozhodcom, organizátorom a zúčastneným, vidíme sa na ďalších turnajoch… Hneď ďalším bude Slovak OPEN Memorial of Ladislav "Doky" Toth, kde by sa mal každý domáci zápasník predviesť. Výsledky z 1.kola ligy si môžete pozrieť na tomto odkaze: https://www.sutazekickboxing.sk/sutaze_sutazvys.php?sutaz=18

V predvečer tejto súťaže sa v Košiciach konalo aj páskovanie - skúšky technickej vyspelosti SZKB pod vedením Viktora Žuffu, hlavného skúšobného komisára a Point fighting seminár pod vedením Vladimíra Mindu.

 

Pridané 24.1.2023

Pozvánka na školenie trénerov 1.stupňa v kickboxe, ktoré sa uskutoční v Banskej Bystrici v dňoch 10.-12.2.2023.

10.- 12.2.2023 Banská Bystrica   Školenie trénerov všeobecná časť 1. kv. stupeň:

Pridané 24.1.2023

Začiatok novej sezóny - reprezentačný zraz SZKB

 

V sobotu, 21.1.2023, sa uskutočnili reprezentačné zrazy pre tatami aj ring disciplíny. Spolu sa zrazu zúčastnilo 118 športovcov od najmenších kadetov po seniorov,  skúsených reprezentantov i nováčikov v kickboxe. 

Reprezentačný zraz pozostával z dvoch tréningov. Doobedný tréning prebiehal modelovou formou, športovci si prešli techniky na tatami a sparingové nácviky pre ringové disciplíny. Na poobednom tréningu si obe skupiny športovcov, ring i tatami, prešli nácvičnými sparingmi. 

Zraz bol prvou akciou na rozbeh novej sezóny 2023, už ďalší týždeň sa uskutoční 1.kolo Open ligy v Košiciach. 

Staňte sa členom Slovenského zväzu kickboxu, tešíme sa na vás !

Viac foto nájdete tu....

 

Pridané 23.1.2023

Ahojte, hlavne všetci tréneri, ktorí sa venujete vo svojich gymoch deťom a samozrejme v neposlednej rade aj samotní fighteri, Viem že toto je veľmi narýchlo, no keďže som pred prvým kolom v Košiciach na páskovaní atď. chcem vám ponúknuť moje know how ako pripravovať deti na pointfighting.

Viem, že zameranie väčšiny z vás je úplne iné (ringy atď.) No určite mi dáte za pravdu ako sa ťažko bojuje proti pointfighterovi v lighkontakte či kicklighte atď.

Nie je mojím účelom vás nijako prerábať všetci ste silné osobnosti. No mojím cieľom je vám ukázať výhody takto pripravovaných deti v budúcnosti. Vzdelávajme sa sami od seba ukážme si postupy nenechávajme si to pre seba.

Preto vás všetkých srdečne pozývam na tento prvý seminár pod mojím vedením. Ktorý sa uskutoční pred páskovaním v piatok – 27.1.2023 - 15:30 hod.

v telocvični Budokan, Watsonova 4 Košice, (telocvičňa klubu Guard ST Košice) Deti, fighteri ale aj vy tréneri sa môžete zapojiť a po seminári ďalej pokračovať v páskovaní.

Nepôjde o žiadný tvrdý tréning len si ukážeme vysvetlíme ako pracovať ako sa posúvať ďalej.

Pre bližšie informácie ma neváhajte kontaktovať: 0904 566 528 - Vladimír Minda

Tešíme sa na vás. Oss...

Pridané 23.1.2023

V Prešove sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie najúspešnejších športovcov za rok 2022. Reprezentanti boli nominovaní na základe výsledkov z vrcholových podujatí

V kategórií juniori zvíťazil Simon Tomčík a ďalej umiestnení boli Juraj Hrivnák, Ema Zacharová, Samira Pasztiráková, Adam Závodský.
V kategórií seniori vyhrala Alexandra Filipová a ďalej nominoví boli Lucia Fecková Viktória Kažíková, Dominika Sakáčová.
V kategórií kadeti vyhral Christián Tamáš.
Najlepší rozhodca za rok 2022 bol Viktor Laczko.
Poradie klubov v Lige SZKB 2022 bolo nasledovné:
1. Guard Košice
2. Panter Prešov
3. Fortis Lučenec

 

Všetkým oceneným gratulujeme a prajeme veľa úspechov v novom súťažnom roku !

Viac foto nájdete tu.....

Pridané 20.1.2023

 

Skúšky technickej vyspelosti STV - páskovanie:

Páskovanie - Skúšky technickej vyspelosti kickboxerov SZKB ( ďalej STV ) – sa uskutočnia v piatok – 27.1.2023 - 16:00 hod.  v telocvični Budokan, Watsonova 4 Košice (telocvičňa klubu Guard ST Košice) ,

 

Pre štart v súťažiach poriadaných SZKB je páskovanie potrebné !!!! V športových disciplínach point fightingu, kick lightu a light contactu (tatami disciplíny) je stanovená hranica technickej vyspelosti min. 6. kyu pre deti do 11 rokov (vrátane) a 5. kyu pre pretekárov 12-ročných a starších.

Pozvané sú všetky kluby SZKB. V prípade záujmu kontaktujte  hlavného skúšobného komisára SZKB-Viktora Žuffu na 0908 315 990, zuffa@kickboxing.sk.

Tlačivo na STV nájdete tu. Skúšobný poriadok nájdete tu.

Pre všetkých účastníkov je potrebná registrácia prostredníctvom RSportz a zaplatenie ročného členského poplatku SZKB pre rok 2023 – 10€.

Skúšobný poplatok na 5. kyu je 10€ + športový pas SZKB 6€. Spolu 16€.

V prípade záujmu vyplnené tlačivo poslať mailom najneskôr do 26.1.2023 na zuffa@kickboxing.sk.

 

Pridané 7.1.2023

Pozvánka-propozície na 1.kolo Open ligy SZKB v kickboxe, ktoré sa uskutoční dňa 28.1.2023 v Košiciach.

28.1.2023 Košice   1.kolo Open liga SZKB

Pridané 7.1.2023

Pozvánka na školenie rozhodcov. V prípade záujmu Vašich členov/ nečlenov poprosím o zaslanie prihlášky do 14.1.2023! 

21.1.2023 Prešov   Školenie nových rozhodcov, školenie trénerov na sezónu 2023

Pridané 1.1.2023

Vážení predsedovia klubov SZKB, vážení členovia SZKB, 

v prvom rade by som Vám a Vašim rodinám a blízkym rád zaželal šťastný nový rok 2023 v zdraví, šťastí a pohode. 

Mnohé z našich kolektívnych snov a predsavzatí v roku 2022 sa splnili. Urobili ste to vy, naši členovia nášho zväzu, vynaložili nespočetné hodiny práce a potu, aby ste to dosiahli a rozvíjali šport, za čo Vám a členom Vašich klubov ďakujem.

Čaká nás ťažký rok, poznačený ekonomickým poklesom, ako i materiálnym vplyvom rôznych vojen vo svete. Prejavilo sa to i zníženej finančnej podpore štátu pre náš šport, a preto budeme musieť robiť racionálne i keď nie populárne kroky, ale napriek tomu všetkému verím, že spoločným úsilím a solidaritou všetky ťažkosti prekonáme.

Už v júli čaká kickbox ďalší krok k účasti na olympiáde, a to premiérový štart na Európskych (olympijských) hrách v Poľsku. Príležitosť pre náš šport (i našich športovcov) vykročiť k účasti na Olympijských hrách 2028 v USA.

Pevne verím, že v roku 2023 sa naplnia ďalšie sny ku kickboxu ako športu vďaka našej tímovej vášni a odhodlaniu. Pravdou na začiatku roka je skutočnosť, že jedinou osobou, ktorou sa máte stať, je tá, ktorou sa rozhodnete byť. Vstúpme teda do tohto nového roka s vďačnosťou za túto novú šancu vytvoriť si naše sny. Snívajme vo veľkom, priatelia, verme vo veľkom, Nový rok je čas na inšpiratívne sny, ale čo je dôležitejšie, čas na stanovenie si cieľov, ktoré sa v úsilí, húževnatosti a vytrvalosti zmenia na realitu.

S úctou 

Peter Onuščák – prezident SZKB

Pridané 27.12.2022

aktualizovaný kalendár turnajov na rok 2023

Pridané 24.12.2022

Zápisnica 8/2022 z rokovania Výkonného výboru SZKB konaného dňa 17.12.2022 v Poprade-Veľkej Lomnici.

Zápisnica VV SZKB 8-2022-Poprad,17.12.2022

Príloha 1 - Prezenčná listina VV SZKB Poprad 17.12.2022

Príloha 2-Správa z ME Turecko 2022

Príloha 3-Správa z MS KaJ Taliansko 2022

Príloha 4-Kalendár Aktivít SZKB 2023

Príloha 5 - Súťažný poriadok SZKB 2023

 

Pridané 24.12.2022

Boj o Tatry 2 - Poprad - 16.12.2022

Boj o Tatry 2 – galavečer profesionálnych zápasov spoluorganizovaný SZKB a klubom PAGA gym sa odohral 16.12.2022 v Arene  Poprad. Organizované boli tri titulové zápasy pod záštitou WAKO Pro. V prvom titulovom zápase o pás WAKO profesionálnej majsterky Slovenska v disciplíne K1 do 56 kilogramov sa predstavila Barbora Mayerová proti Viktórií Kažikovej. Zápas vypísaný na štyri kolá po troch minútach vyhrala Viktória Kažiková 3:0 na body. Druhý titulový zápas o pás WAKO profesionálneho majstra Slovenska v disciplíne K1 do 75 kilogramov sa predstavil Jozef Hurák proti Attilovi Garamszeghymu.  Zápas vypísaný na štyri kolá po troch minútach vyhral Jozef Hurák 2:1 na body. V poslednom titulovom zápase o WAKO Pro majsterku sveta v disciplíne K1 do 71 kilogramov sa predstavila domáca Alexandra Filipová proti svetovej jedničke Aleksandre Krstič zo Srbska. Zápas vypísaný na päť kôl po troch minútach vyhrala Alexandra Filipová 3:0 na body. Gratulujeme

Viac foto nájdete tu.....

 

Pridané 6.12.2022

WAKO Majstrovstvá Európy seniorov a veteránov - Antalya (TUR) - 11.- 20.11.2022

Dobojované, máme konečný rezultát výpravy na ME 2022.

16 členná pretekárska reprezentácia SR na WAKO Majstrovstvách Európy 2022 v tureckej Antalyi  v konkurencii 976 štartujúcich z 39 krajín vybojovala celkovo 3 bronzové medaily. Dominika Sakáčová v kicklighte žien do 50 kg, Lucia Fecková v kicklighte žien do 55 kg a Viktória Kažiková v lowkicku žien do 56 kg. Ďalším významným úspechom je kvalifikácia našich reprezentantov na vrcholné multišportové podujatia v roku 2023, ktorými sú Európske hry (European Games), usporiadané Európskym olympijským výborom v júli 2023 v Poľskom Krakove, kde sa kvalifikovali Michaela Góralczyková v pointfightingu žien do 60 kg, Dominika Sakáčová v lightcontacte žien do 50 kg a Sebastián Fapšo vo fullcontacte mužov do 86 kg.

Na Svetové hry bojových športov (World Combat Games), ktoré sa uskutočnia v októbri 2023 v Rijáde v Saudskej Arábii sa kvalifikovala Viktória Kažiková v lowkicku žien do 56 kg.

K výpočtu úspechov nesmieme zabudnúť aj na našich veteránov, ktorí si z Antalye odnášajú po dva bronzy a to Sylvia Reviľáková v lightcontacte a v kicklighte žien do 50 kg a Vladimír Dudinský v lightcontacte a kicklighte mužov do 63 kg.

Gratulujeme medailistom a kvalifikantom a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu Slovenska na ME. Je potrebné poďakovať i ďalším našim reprezentantom, z ktorých mnohí zviedli veľmi vyrovnané a bodovo tesné duely v elimináciách, ale častokrát chýbal povestný kúsok športového šťastia. Je potrebné sa z týchto prehier poučiť a nabudúce otočiť vítazstvo na našu stranu. Poďakovanie patrí i ďalšim členom realizačného tímu, trénerom Jozef Kolozsy (tatami) a Pavol Garaj (ring), našim rozhodcom Katarína Vilhanová (tatami), Marek Melko (tatami) a Michaela Zavoral Kováčová (hlavný rozhodca pre ringy).

Poďakovanie patrí Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu za finančnú podporu SZKB.

Viac foto nájdete tu.....

Pridané 7.11.2022

Zápisnica VV SZKB 07-2022- 5.11.2022 - ZOOM online

Príloha 1 - prezenčné foto z online VV SZKB, 5.11.2022

Príloha 2 - Nominácia na ME 2022-ANTALYA (TUR)

Príloha 3 - Návrh na zaradenie športovcov SZKB do VŠC DUKLA BB 2023

Príloha 4 - Návrh na zaradenie športovcov SZKB do NŠC 2023

Pridané 28.10.2022

Nominačný list a všetky potrebné dokumenty na WAKO Majstrovstvá Európy seniorov a veteránov, ktoré sa uskutočnia v dňoch 12. až 21.novembra 2022 v tureckej Antalyi:

Nominačný list na WAKO ME 2022-ANTALYA (TUR)

1WAKO Medical Certificate Kickboxer 2021-v2-30012021-SC

2WAKO Liability waiver 2021-SC

WAKO Covid-19 Questionnaire 2021-v1-10032021-SC

WAKO Dental brace certification 2021-v1-30012021-SC

WAKO Medical Certificate Referee 2021-v1-30012021-SC

WAKO Medical Questionnaire 2021-v1-30012021-SC

WAKO Non-Pregnancy Declaration 2021-v1-30012021-SC

Pridané 18.10.2022

6.kolo Open ligy SZKB - 15.10.2022 Bardejov

 

6.kolo Open ligy SZKB, ktoré sa uskutočnilo v Bardejove za účasti 239 štartujúcich z 25 klubov 3 krajín (POL, UKR, SVK), ukončilo ročník 2022 a stanovilo aj konečné poradie klubov.

Celkovým víťazom Open ligy SZKB 2022 v 40 člennom štartovom klubovom poli sa stal opäť Guard ST Košice s obrovským bodovým náskokom (365 bodov) pred Panterom Prešov (226 bodov) a tretím Fortisom Lučenec (222 bodov). Celkové poradie v tatami športoch vyhral opäť Guard Košice (275 bodov) pred prešovským Panterom (191 bodov) a Perún gym Trnava (149 bodov).

V ringu si v Open lige 2022 najlepšie počínal Fortis Lučenec (82 bodov), pred košickým Guardom (78 bodov) a Perún gym Trnava (60 bodov).

Foto zo 6.kola nájdete tu..... 

Výsledky nájdete tu....

Pridané 18.10.2022

WAKO Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov

 

V dňoch 1. – 10.októbra 2022 sa v talianskom letovisku Lido di Jesolo neďaleko Benátok, uskutočnili WAKO Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov.

Šampionátu sa zúčastnila aj 23 členná pretekárska výprava (spolu 33 členov s trénermi, rozhodcami a vodičmi) Slovenského zväzu kickboxu, ktorá v konkurencii takmer 2600 štartujúcich zo 63 krajín sveta vybojovala 11 bronzových medailí.

Najúspešnejším slovenským reprezentantom bol starší kadet Christián Tamáš, ktorý vybojoval dva bronzy, a to v kicklighte a v pointfightingu do 42 kg. Jeho sestra Alexandra Tamášová si z Talianska odnáša bronz za 3.miesto v pointfightingu mladších kadetiek do 28 kg. Na tatami toto úspešné súrodenecké duo ešte doplnili Samira Pasztiráková v lightcontacte starších kadetiek do 46 kg a Ema Zacharová v kicklighte junioriek do 60 kg.

V ringu boli úspešní a bronz vybojovali juniori – Juraj Hrivnák v K1 do 71 kg, Simon Tomčík v lowkicku do 75 kg a Adam Závodský v K1 do 81 kg. Ďalej na bronzový stupienok vystúpili Boris Bobko v K1+86 kg, Roman Bučko vo fullcontacte do 81 kg a Lea Tanáčová v k1 do 48 kg.

Medailistom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu, ako aj ostatným reprezentantom, z ktorých mnohým chýbal na medailový stupienok len povestný kúsok šťastia. 

Foto z MS nájdete tu.....

Pridané 12.10.2022

Pozvánka na 6.kolo Open ligy SZKB v Bardejove,15.10.2022:

15.10.2022 Bardejov   6.kolo Open ligy SZKB - TATAMI

Pridané 12.10.2022

propozície:

22.-10.2022 Tešanj BiH Balkan Open, 2, 3

Pridané 29.9.2022

 

Skúšky technickej vyspelosti STV - páskovanie:

Páskovanie  Celoslovenské skúšky technickej vyspelosti kickboxerov SZKB ( ďalej STV ) – sa uskutočnia v piatok – 14.10.2022 - 16:00 hodv Športovej hale MIER, ulica Mlynská 1, 085 01 Bardejov

Pre štart v súťažiach poriadaných SZKB je páskovanie potrebné !!!! V športových disciplínach point fightingu, kick lightu a light contactu (tatami disciplíny) je stanovená hranica technickej vyspelosti min. 6. kyu pre deti do 11 rokov (vrátane) a 5. kyu pre pretekárov 12-ročných a starších.

Pozvané sú všetky kluby. V prípade záujmu kontaktujte  Viktora Žuffu na 0908 315 990, zuffa@kickboxing.sk.

Tlačivo na STV nájdete tu. Skúšobný poriadok nájdete tu.

Poplatok na 5. kyu je 10€ + preukaz 6€ a známka 5€. Spolu 21€.

V prípade záujmu vyplnené tlačivo poslať mailom najneskôr do 13.10.2022 na zuffa@kickboxing.sk. 

 

Pridané 22.9.2022

V sobotu 17.9.2022 sa v lučeneckej Arene uskutočnilo 5.kolo Open ligy SZKB v ring disciplínach.

Výsledky nájdete tu.

Viac foto nájdete tu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridané 22.9.2022

WAKO-Calendar-2022_update_19.09.2022

Pridané 21.9.2022

 Pozvánka na 6.kolo Open ligy SZKB v Bardejove,15.10.2022:

15.10.2022 Bardejov   6.kolo Open ligy SZKB - TATAMI

Pridané 7.9.2022

16.12.2022 Poprad   Combat Invasion gala night show (SZKB a WAKO PRO), - titulové zápasy WAKO PRO World a Slovak

   

Pridané 7.9.2022

Zápisnica VV SZKB 06-2022-Šamorín - 25.8.2022

Príloha 1 k Zápisnici VV 06-2022-Prezenčná listina

Príloha 2 k Zápisnici VV 06-2022 - Nominácia na MS JaK Lido di Jesolo 2022

propozície:

11.- 20.11.2022 Antalya TUR WAKO Senior and Master European Championships (All disciplines)

 

Pridané 31.8.2022

V. kolo Open ligy v Lučenci sa z technických príčin prekladá  na 17. septembra 2022

17.9.2022 Lučenec   5. kolo Open ligy SZKB - RING

Formulár na registráciu účastníkov V.kolo OL 2022 - Lučenec

Pridané 30.8.2022

aktualizovaný disciplinárny poriadok

aktualizovaný adresár klubov (rok 2022)

Pozvánka:

10. - 11.9.2022 UMB B.Bystrica   školenie trénerov I. stupňa

Pridané 9.8.2022

Nominačný list a nominačný zoznam na reprezentačné sústredenie, ktoré sa uskutoční národnom olympijskom centre X-Bionicsphere v Šamoríne v dňoch 22.-26.augusta 2022

Pridané 5.8.2022

aktualizovaný adresár klubov (+1 kluby)

Pridané 2.8.2022

Pozvánka na 5.kolo OPEN Ligy SZKB  - 10.9.2022 Lučenec - RING

Pridané 20.7.2022

upravený kalendár súťaží

Pridané 20.7.2022

Máme zlato z Majstrovstiev Európy 

Tohtoročné Univerzitné majstrovstvá Európy sa konali v poľskom meste Lodz od 17.-30.7.2022 a ani tentokrát na nich nechýbali slovenskí športovci/akademici. Domov si odniesli úžasnú zlatú medailu, ktorú vybojovala Lucia Fecková a tri bronzové medaily- Viktória Kažiková, Viktória Dočekalová a Dávid Malán).  

Univerzitné majstrovstvá Európy je najväčším podujatím univerzitných športov v Európe a koná sa každé dva roky. Tento rok sa na tomto podujatí predstavilo viac ako 6000 športovcov v 20 rôznych športových disciplínach a medzi nimi boli aj naši reprezentanti.  

Najcennejší kov a titul Akademickej Majsterky Európy 2022 si odniesla dlhoročná reprezentantka a študentka Prešovskej Univerzity v Prešove Lucia Fecková. V kategórii žien do 55 kg sa ukázala vo výbornej forme a po niekoľkých vyhratých zápasoch sa ocitla vo finále kde zdolala skúsenú rakúsku pretekárku a stala saMajsterkou Európy 2022.  

Bronzovú medailu si na Slovensko priniesli  Viktória Kažiková a Viktŕia Dočekalov, ktoré bojovali v kategórii K1 žien do 56kg. V mužskej kategórií sa vo farbách Slovenska darilo Davidovi Malánovi, ktorý si po dobrom výkone vybojoval bronz.

Foto nájdete tu....

 

Pridané 13.7.2022

Zápisnica VV SZKB 05-2022 - 22.6.2022 Košice

Príloha 1-prezenčná listina vv szkb 05_2022 KE

Príloha 2 - prezenčné foto VV

Príloha 3 - TATAMI Repre výber. zraz 2022

Príloha 4 - RING repre výber zraz 2022

Príloha 5 - update kalendár aktivít SZKB 2022

Príloha 6 - Dodatok 2 k Ekonomickej smernici SZKB - CP-usmernenie

Príloha 7 - usmernenie k usporiadaniu agendy top tímu a cestovných príkazov

Príloha 8 - Dodatok 3 -Ekonomická smernica SZKB - podpisovanie CP top tím

 

Pridané 12.6.2022

Zápisnica VV SZKB 04-2022- 20.5.2022 - Trnava

 

 

Valné zhromaždenie 20.5.2022 Trnava

Uznesenie z VZ SZKB - 20.5.2022-Trnava

prílohy:

02-Prezenčná listina delegátov VZ SZKB 2022

03-Pozvánka a program VZ SZKB 2022

04-Rokovací poriadok VZ SZKB 2022

05a-Výročná správa SZKB 2022

05b-Správa auditora-SZKB 2021

05c-RUZ SZKB 2021

05d-DPPO-21-SZKB 2021

05e-Poznámky NUJ 2021 szkb

06-Správa o činnosti komisií SZKB 2021

07-Správa činnosti Disciplinárnej komisie SZKB 2021

08-Správa o činnosti kontrolóra SZKB za rok 2021

 

Pridané 7.6.2022

WAKO svetový pohár v kickboxe - Budapešť (HUN) -2.-5.6.2022

V dňoch 2.-5.júna 2022 sa v budapeštianskej SYMA arene konal WAKO svetový pohár v kickboxe za účasti 3156 štartujúcich z 39 krajín sveta.

 

V tejto konkurencii sa predstavilo aj 45 pretekárov v 82 štartoch z 13 klubov SZKB, ktorí vybojovali 29 medailí, 2 zlaté, 10 strieborných a 17 bronzových.

Zlato získali Alexandra Filipová v K1 žien do 70 kg a juniorka Sofia Latóczka v lightcontacte do 70 kg

 

Medailové výsledky reprezentantov SZKB nájdete nižšie:

 

Foto nájdete tu....

 

 

                          Kategória                                  umiestnenie   priezvisko meno

 

          02 LC 089 YC F -28KG

                   2

TAMASOVA ALEXANDRA

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

 

        01 PF 026 YC F -28 KG

2

TAMASOVA ALEXANDRA

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

        01 PF 082 S F -60 KG

3

GORALCZYKOVA MICHAELA

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

        02 LC 092 YC F -42KG

3

POLAKOVIC ADRIAN

RAPTORS KICKBOX CLUB TRNAVA

        02 LC 103 OC M +69 KG

3

DIOSI BALAZS

TITANS, O.Z.

        02 LC 123 J F -55 KG

3

POTOCKA MIROSLAVA

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

02 LC 126 J F -70 KG

1

LATOCZKA SOFIA

TITANS, O.Z.

        02 LC 126 J F -70 KG

3

STURCOVA SARLOTA

FORTIS

        02 LC 138 S F -55 KG

2

FECKOVA LUCIA

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

        02 LC 141 S F -70 KG

3

PUCHYOVA MICHAELA

ŠPORTOVÝ KLUB POLÍCIE BANSKÁ BYSTRICA

        02 LC 155 YC WHITE - GREEN F -42KG

2

POLAKOVIC ADRIAN

RAPTORS KICKBOX CLUB TRNAVA

        02 LC 159 OC WHITE - GREEN M +57KG

3

POLAKOVIC JAKUB

RAPTORS KICKBOX CLUB TRNAVA

        03 KL 145 YC F -28KG

2

TAMASOVA ALEXANDRA

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

        03 KL 152 OC M -37 KG

3

GURKA MARTIN

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

        03 KL 154 OC M -47 KG

2

TAMAS CHRISTIAN

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

        03 KL 159 OC M +69 KG

2

DIOSI BALAZS

TITANS, O.Z.

        03 KL 159 OC M +69 KG

3

SUSZTAY ERIK

FORTIS

        03 KL 179 J F -55 KG

3

POTOCKA MIROSLAVA

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

        03 KL 182 J F -70 KG

2

STURCOVA SARLOTA

FORTIS

        03 KL 182 J F -70 KG

3

LATOCZKA SOFIA

TITANS, O.Z.

        03 KL 185 S M -63 KG

3

TOMAS JAKUB

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

        05 FC 291 OJ M -60 KG

2

DANIS DAVID

RAPTORS KICKBOX CLUB TRNAVA

        06 LK 354 OJ M -75 KG

2

TOMCIK SIMON

K1 TEAM TERASA

        07 K1 410 OJ M -63,5 KG

3

TOTH ROLAND

DRACULA GYM

        07 K1 431 S M -71 KG

3

NAGY LUKAS

GUARD STEEL TRANS KLUB KICKBOX KOŠICE

        07 K1 432 S M -75 KG

3

KARLIK MAREK

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

        07 K1 439 S F -56 KG

3

MAYEROVA BARBORA

PAGA GYM

        07 K1 439 S F -56 KG

3

KAZIKOVA VIKTORIA

KICKBOXING KLUB PANTER PREŠOV

07 K1 442 S F -70 KG

1

FILIPOVA ALEXANDRA

LADIES VICTORY CLUB

Pridané 2.6.2022

SZKB Majstrovstvá SR v kickboxe – Trnava, 20.-22.mája 2022

SZKB v spolupráci s domovskými klubmi CBŠ Perun gym Trnava a Raptors Trnava  usporiadal v dňoch 20.-22.5.2022 v mestskej športovej hale v Trnave Majstrovstvá SR v kickboxe pre rok 2022.

Na základe minuloročnej skúsenosti z veľkou účasťou športovcov a veľmi veľkým počtom zápasov a celodenným (až nočným) nasadením účastníkov M SR, sa v tomto roku uskutočnil domáci vrchol v dvojdňovom súťažnom formáte, pričom sobotňajší večer vyvrcholil vydareným galavečerom vybraných finálových duelov v ringovej diciplíne K1 a zápasom o titul profesionálneho Majstra SR WAKO PRO v lowkicku mužov do 71 kg medzi domácim Štefanom Mészárosom a Lukášom Rusom, kde si titul vybojoval Štefan Mészáros. Gratulujeme!

Do sobotňajších a nedeľňajších športových zápolení zasiahlo 225 pretekárov v 405 štartoch z 35 klubov SZKB. Po piatkovom i sobotnom vážení a registrácii, začal sobotný súťažný deň slávnostným otvorením s hymnou SR. Rozhodcovský zbor posilnilo 6 vynikajúcich zahraničných WAKO rozhodcov, 3 z Rakúska a 3 z Maďarska, ďakujeme! V piatok zároveň prebehol v trnavskom hoteli Koliba Výkonný výbor i Valné zhromaždenie SZKB, ktoré prerokovalo body navrhnutého a schváleného programu schôdze.

Do súťaží sa okrem skúsených reprezentantov a medailistov z MS a ME zapojilo aj mnoho nových tvárí, z novoprijatých klubov, ktoré priniesli novú krv do ringu i na tatami. Mnoho zápasov bolo vo vysokej kvalite a spĺňalo reprezentačné kritériá, takže borci sa mohli ukázať reprezentačným trénerom, ktorí formujú reprezentáciu na októbrové Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v talianskom Lido do Jesolo, i na novembrové ME seniorov v tureckej Antalyi. Maratón zápasov tohto športovo i usporiadateľsky úspešného šampionátu sa ukončil v pohode v nedeľu poobede. V medailovom sumáre klubov sa najviac darilo košickému Guard klubu, ktorý získal 43 medailí – 23 zlatých, 11 strieborných a 9 bronzových, pred Panterom Prešov – 35 medailí ( 15 – 9 – 11 ) a tretím klubom v poradí Raptors Trnava – 23 medailí ( 12 – 7 – 4 ).

Celkové poradie klubov nájdete tu v PDF + na linku  Súťaže KICKBOXING (sutazekickboxing.sk) 

Výsledkovú listinu jednotlivcov nájdete tu v PDF + na linku Súťaže KICKBOXING (sutazekickboxing.sk)

Všetky ďalšie údaje, štatistiky, pavúky... Súťaže KICKBOXING (sutazekickboxing.sk).

Foto nájdete tuVideá zo zápasov v ringu nájdete na Facebooku Slovenský zväz kickboxu.

Pridané 1.6.2022

30.9.-9.10.2022 Jesolo ITA WAKO Children, Cadet and Junior World Championship (All disciplines)

formuláre:
Predbežný prihlasovací formulár
Konečný prihlasovací formulár
Rezervačný formulár hotela
Formulár cestovného poriadku
Formulár žiadosti o vízum

Official Invitation to WAKO Children, Cadets and Juniors World Championship 2022

Pridané 25.5.2022

WAKO Hungarian World Cup - 2.- 5.6.2022 Budapešť, Maďarsko

Všetky potrebné dokumenty k WAKO svetovému poháru v Budapešti, 2.-5.júna 2022:

DETAILED PROGRAM of the HKWC 2022

INVITATION BROCHURE of the HKWC 2022

WAKO Covid-19 Questionnaire to Fill Out for ALL COMPETITORS

WAKO Dental Brace Certification

WAKO Liability Waiver to Fill Out for ALL COMPETITORS

WAKO Medical Certificate Kickboxer to Fill Out for ALL COMPETITORS

WAKO Medical Questionnaire to Fill Out for ALL COMPETITORS

WAKO Non-Pregnancy Declaration to Fill Out for ALL FEMALE COMPETITORS 14 AND OLDER

WAKO Parental Consent to Fill Out for ALL COMPETITORS UNDER 18

Pridané 25.5.2022

Majstrovstvá SR v kickboxe - Trnava 20.-22.máj 2022

Výsledkovú listinu z Majstrovstiev Slovenska nájdete tu.

Majstrovstvá SR- jednotlivci

MSR kluby podľa bodov

MSR kluby podľa medailí

Pridané 16.5.2022

aktualizovaný adresár klubov (+1 kluby)

Pridané 16.5.2022

Skúšky technickej vyspelosti STV - páskovanie:

Páskovanie  Celoslovenské skúšky technickej vyspelosti kickboxerov SZKB ( ďalej STV ) – sa uskutočnia v piatok – 20.5.2022 - 18:00 hod v telocvični Dračí bojovník Wushu centrum – vchod zo zadu, (bývalá 2. Základná škola), Motzartova 5687/10 Trnava 917 08  

Pre štart v súťažiach poriadaných SZKB je páskovanie potrebné !!!! V športových disciplínach point fightingu, kick lightu a light contactu (tatami disciplíny) je stanovená hranica technickej vyspelosti min. 6. kyu pre deti do 11 rokov (vrátane) a 5. kyu pre pretekárov 12-ročných a starších.

Pozvané sú všetky kluby. V prípade záujmu kontaktujte  Viktora Žuffu na 0908 315 990, zuffa@kickboxing.sk.

Tlačivo na STV nájdete tu. Skúšobný poriadok nájdete tu.

Poplatok na 5. kyu je 10€ + preukaz 6€ a známka 5€. Spolu 21€.

V prípade záujmu vyplnené tlačivo poslať mailom najneskôr do 19.5.2022 na zuffa@kickboxing.sk. 

 

Pridané 7.5.2022

Pozvánka na Valné zhromaždenie SZKB v Trnave, 20.mája 2022.

Rokovaci poriadok VZ SZKB 2022

delegáti VZ SZKB 2022 - TT

 

 

 

 

Zápisnica VV SZKB 03-2022- 30.4.2022 - Banská Bystrica

Príloha 1 - prezenčná listina VV

Príloha 2 - delegáti VZ SZKB 2022 - TT

Príloha 3 - Výročná správa o činnosti SZKB 2021 na VZ-TT,20.5.2022

 

 

Pridané 3.5.2022

Pozvánka (propozície) na SZKB Majstrovstvá SR v kickboxe pre rok 2022, ktoré sa uskutočnia v Trnave v dňoch 20.-22.mája 2022.

20. - 22.5.2022 Trnava SZKB Majstrovstvá SR

 

 

Pridané 3.5.2022

Skúšky technickej vyspelosti STV - páskovanie:

Páskovanie - Skúšky technickej vyspelosti kickboxerov SZKB ( ďalej STV ) – sa uskutočnia v sobotu – 7.5.2022 - počas reprezentačného zrazu SZKB v tatami športoch v Prešove pre tých ktorý májú záujem, od 9:30 pod dozorom reprezentačného trénera, potom  (10:30) pod dozorom páskovacieho komisára Viktora Žuffu.

V prípade záujmu kontakujte Viktora Žuffu na 0908 315 990, zuffa@kickboxing.sk.

Pre štart v súťažiach poriadaných SZKB je páskovanie potrebné !!!! V športových disciplínach point fightingu, kick lightu a light contactu (tatami disciplíny) je stanovená hranica technickej vyspelosti min. 6. kyu pre deti do 11 rokov (vrátane) a 5. kyu pre pretekárov 12-ročných a starších.

 

Tlačivo na STV nájdete tu. Skúšobný poriadok nájdete tu. Alebo v prílohách tohto mailu

Poplatok na 5. kyu je 10€ + preukaz 6€ a známka 5€. Spolu 21€.

ďalšie páskovanie je plánované pred MSR 20.5.2022 v Trnave

 

Pridané 2.5.2022

2.- 5.6.2022 Budapest HUN WAKO Hungarian World Cup (WAKO World Cup), 50€/tatami pretekár+tréner, 90€/ring pretekár+tréner

aktualizovaný adresár klubov (+1 kluby)

Pridané 27.4.2022

Pozvánka na reprezentačný zraz SZKB v tatami športoch, ktorý sa uskutoční 7.5.2022 v Prešove.

Širšia reprezentácia SZKB 2022

Pridané 27.4.2022

4.kolo Open ligy SZKB - 23.4.2022 Lučenec

V sobotu, 23.4.2022 sa v Lučenci uskutočnilo 4.kolo Open ligy SZKB v ring disciplínach za účasti 61 štartujúcich z 13 klubov.

Klubové prvenstvo v tomto kole si ziskom 43 bodov (3 zlaté - 6 strieborných - 5 bronzových) vybojoval Guard Košice pred domácim Fortisom Lučenec 26 bodov (4-2-0) a Panterom Prešov 20 bodov (3-1-1).

Po štyroch kolách open ligy je celkové poradie klubov na špici nasledovné: 1. Guard Košice – 270 bodov, 2. Panter Prešov – 190 bodov, 3. CBŠ Perun gym Trnava – 152 bodov, 4. Fortis Lučenec – 148 bodov.....

Foto nájdete tu.......

Výsledkový servis na www.sutazekickboxing.sk.

Výsledkovú listinu nájdete tu:.......

Vrchol domácej sezóny - Majstrovstvá SR - bude v dňoch 20. - 22. mája 2022 v Trnave.

 

Poradie klubov SPOLU

 

 

 

 

 

 

OPEN LIGA SZKB 2022

1.kolo

2.kolo

3.kolo

4.kolo

SPOLU

1.

GUARD Steel Trans klub kickbox Košice

85

36

106

43

270

2.

Kickboxing klub Panter Prešov

73

12

85

20

190

3.

PERÚN GYM TRNAVA

53

29

54

16

152

5.

FORTIS

50

42

30

26

148

4.

NVR gym o.z.

32

48

47

 

127

6.

Raptors kickbox club TRNAVA

52

13

18

13

96

8.

Kickbox Body gym Poprad

26

14

34

17

91

7.

Kickbox Leon Revúca

34

 

43

 

77

9.

Goral Gym

23

15

29

 

67

10.

Dream Fight Gym

26

 

35

 

61

11.

TITANS, o.z.

40

 

20

 

60

12.

Športový klub polície Banská Bystrica

16

13

24

5

58

13.

ŠKP Policajná Škola Košice

 

9

42

 

51

14.

Športový Kickbox klub Michalovce

 

 

50

 

50

15

Kickbox MKGYM Liptovsky Mikulas

12

18

 

16

46

16.

PAGA GYM

 

17

8

10

35

17.

Dracula Gym

 

23

 

8

31

18.

Klub wu shu Bao Trieu Slovensko

16

 

14

 

30

19.

Kickbox club Bardejov

17

 

7

 

24

20.

SEIKEN Klub Pozdišovce

 

 

21

 

21

21.

MUAY THAI POLTÁR "CARNAGE CLUB"

7

 

7

 

14

22-23.

Glory sport gym

2

 

11

 

13

22.23.

Firegym BB

 

5

 

8

13

24

Kick-box Leon Hnúšťa

 

3

 

8

11

25.

Karate klub Šin-Mu

 

 

9

 

9

26-27.

KONSKY BOX ACADEMY

 

8

 

 

8

26-27.

K1 TEAM TERASA

 

8

 

 

8

28

ŠKVA Michalovce

 

 

5

2

7

29-30.

HANUMAN GYM BRATISLAVA

 

5

 

 

5

29.30

Športový klub FighterBulls

 

5

 

 

5

31.

Boxing club Galanta

 

3

 

 

3

32

MMA Psycho Team Košice

 

2

 

 

2

 Pridané 23.4.2022

Zmena termínu:

7.5.2022 Prešov reprezentačný zraz tatami, podpora cestovné pre účastníkov nad 100 km

pôvodne 14.5.2022

Pridané 7.4.2022

 

4.kolo Open ligy SZKB - 23.4.2022 Lučenec

 

 

Pozvánka na 4.kolo Open ligy SZKB (ring), ktorá sa uskutoční v sobotu, 23.apríla 2022 v Lučenci

 

Pridané 4.4.2022

 

3.kolo Open ligy SZKB - 2.4.2022 v Prešove

V sobotu, 2.4.2022 sa v Prešove uskutočnilo 3.kolo Open ligy SZKB v tatami disciplínach (point fighting, light contact a kick light) za účasti 139 pretekárov v 269 štartoch z 22 klubov. V tomto kole si opäť najlepšie bodovo počínal Guard Košice so ziskom 106 bodov (11 zlatých-11 strieborných a 9 bronzových) pred domácim Panterom Prešov - 85 bodov (11 - 6 - 6) a CBŠ Perún gym Trnava - 54 bodov (5 - 5 - 7). Po troch kolách je priebežné poradie klubov nasledovné: 

 

Poradie klubov - Open liga SZKB 2022

 

 

 

 

poradie

 

1.kolo

2.kolo

3.kolo

SPOLU

1.

GUARD Steel Trans klub kickbox Košice

85

36

106

227

2.

Kickboxing klub Panter Prešov

73

12

85

170

3.

PERÚN GYM TRNAVA

53

29

54

136

4.

NVR gym o.z.

32

48

47

127

5.

FORTIS

50

42

30

122

6.

Raptors kickbox club TRNAVA

52

13

18

83

7.

Kickbox Leon Revúca

34

 

43

77

8.

Kickbox Body gym Poprad

26

14

34

74

9.

Goral Gym

23

15

29

67

10.

Dream Fight Gym

26

 

35

61

11.

TITANS, o.z.

40

 

20

60

12.

Športový klub polície Banská Bystrica

16

13

24

53

13.

ŠKP Policajná Škola Košice

 

9

42

51

14.

Športový Kickbox klub Michalovce

 

 

50

50

15-16.

Kickbox MKGYM Liptovsky Mikulas

12

18

 

30

15-16.

Klub wu shu Bao Trieu Slovensko

16

 

14

30

17.

PAGA GYM

 

17

8

25

18.

Kickbox club Bardejov

17

 

7

24

19.

Dracula Gym

 

23

 

23

20.

SEIKEN Klub Pozdišovce

 

 

21

21

21.

MUAY THAI POLTÁR "CARNAGE CLUB"

7

 

7

14

22.

Glory sport gym

2

 

11

13

23.

Karate klub Šin-Mu

 

 

9

9

24-25.

KONSKY BOX ACADEMY

 

8

 

8

24-25.

K1 TEAM TERASA

 

8

 

8

26-29.

HANUMAN GYM BRATISLAVA

 

5

 

5

26-29.

Firegym BB

 

5

 

5

26-29.

Športový klub FighterBulls

 

5

 

5

26-29.

ŠKVA Michalovce

 

 

5

5

30-31.

Kick-box Leon Hnúšťa

 

3

 

3

30-31.

Boxing club Galanta

 

3

 

3

32.

MMA Psycho Team Košice

 

2

 

2

Nasledujúce, ringové kolo, nás čaká 23.apríla v Lučenci. 

Výsledkovú listinu nájdete tu:.......

Pridané 4.4.2022

 

9.4.2022 Košice reprezentačný zraz ring, zoznam, podpora cestovné pre účastníkov nad 100 km

 

Pridané 1.4.2022

 

12.-15.5.2022 Istanbul TUR 7th TURKISH OPEN, WAKO WORLD CUP

 

Pridané 21.3.2022

 

Zápisnica VV SZKB 02-2022- 24.3.2022 - ZOOM online

Príloha 1 - prezenčné foto

Príloha 2 - UPDATE-zoznam športovo talentovanej mládeže SZKB 2022

Príloha 3 - návrh správy o kontr. čin. podnet vlastná iniciatíva 2021

Príloha 4 - návrh správy o kontr. čin. podnet HKŠ 2022

Príloha 5 - RUZ SZKB 2021

Príloha 6 - DPPO-21-SZKB 2021

 

 

 

Pridané 21.3.2022

 

2.4.2022 Prešov   3.kolo Open ligy SZKB (tatami)

 

 

Pridané 15.3.2022

 

Výsledkový servis: komplet výsledky jednotlivcov, klubov celkovo, klubov tatami, klubov ring

 

12.3.2022 Lučenec

2.kolo Open ligy SZKB - jednotlivci, kluby T, R

 

Pridané 15.3.2022

 

Výsledky: po 2.kole Open ligy SZKB - kluby

 

zrušené Rimini ITA  Bestfighter (WAKO World Cup), 70€/tatami pretekár, 100€/ring pretekár

 

Pridané 14.3.2022

2.kolo Open ligy SZKB - Lučenec 12.3.2022

 

V sobotu 12.3.2022 sa v Lučenci uskutočnilo 2.kolo Open ligy SZKB (ring športy - full contact, low kick, K1), v ktorom bojovalo o body 107 štartujúcich 21 klubov. Víťazstvo si odniesol NVR gym L.Mikuláš so ziskom 48 bodov (6 zlatých, 4 strieborné a 3 bronzové), pred domácim Fortisom Lučenec - 42 bodov (4 - 6 - 2) a tretím Guard Košice - 36 bodov (5 - 1 - 4). Výsledkový servis nájdete na súťažnom webe www.sutazekickboxing.sk. Ďalšie 3.kolo nás čaká 2.apríla v Prešove.

 

Foto nájdete tu....

 

 Konečné poradie klubov v 2.kole Open ligy SZKB 2022 – Lučenec

 

Klub

1. miesto

2. miesto

3. miesto

body

1.

NVR gym o.z.

6

4

3

48

2.

FORTIS

4

6

2

42

3.

GUARD Steel Trans klub kickbox Košice

5

1

4

36

4.

PERÚN GYM TRNAVA

1

4

6

29

5.

Dracula Gym

4

1

0

23

6.

Kickbox MKGYM Liptovsky Mikulas

2

0

4

18

7.

PAGA GYM

0

3

4

17

8.

Goral Gym

2

1

1

15

9.

Kickbox Body gym Poprad

1

1

3

14

10.

Športový klub polície Banská Bystrica

2

1

0

13

11.

Raptors kickbox club TRNAVA

0

3

2

13

12.

Kickboxing klub Panter Prešov

1

1

2

12

13.

ŠKP Policajná Škola Košice

0

3

0

9

14.

KONSKY BOX ACADEMY

1

1

0

8

15.

K1 TEAM TERASA

1

1

0

8

16.

HANUMAN GYM BRATISLAVA

1

0

0

5

17.

Firegym BB

1

0

0

5

18.

Športový klub FighterBulls

1

0

0

5

19.

Kick-box Leon Hnúšťa

0

1

0

3

20.

Boxing club Galanta

0

1

0

3

21.

MMA Psycho Team Košice

0

0

1

2

 

 

 

Pridané 11.3.2022

 

19.-20.3.2022 UMB B.Bystrica   školenie trénerov 1. stupňa

 

Pridané 10.3.2022

 

 

V ringu je aj pri ťažkých váhach aj krvákoch

 

 

 

 

 

Michaela Zavoral Kováčová je žena, ktorá toho stíha naozaj veľa. Má za sebou športovú kariéru v kickboxe, dnes je rozhodkyňou aj funkcionárkou. Slovenskému kickboxu robí dobré meno aj v zahraničí. Vzdeláva nových rozhodcov, občas rozhoduje MMA či box. Spolu s manželom vychováva desaťmesačnú dcérku, majú vlastnú telocvičňu a navyše aj klasickú prácu. Ako to všetko zvláda? Aj to prezradila v rozhovore.

 

Celý článok nájdete tu.

 

 

Pridané 9.3.2022

 

Výsledkový servis:

 

Výsledky pretekárov v sezóne 2022

5.3.2022 Košice

1.kolo Open ligy SZKB - jednotlivci

po 1.kole Open ligy SZKB - kluby

 

Pridané 6.3.2022

 

1.kolo Open ligy SZKB – KOŠICE, 5.3.2022

 

 

V sobotu 5.marca 2022 sa v Košiciach uskutočnilo 1.kolo Open ligy SZKB v kickboxe. V tatami disciplínach point fighting (PF), light contact (LC) a kick light (KL) si to v telocvični TUKE na 3 tatami rozdalo 118 pretekárov v 200 štartoch zo 17 klubov SZKB.

Dlho očakávané kolo sa nieslo vo veľmi dobrom tempe, v pohode, s výkonmi od 6 ročných začínajúcich malých „drakov“ až po výkony seniorských i mládežníckych reprezentantov SR. Keďže organizácia i rozhodcovia klapali dobre, súťaž skončila v pohodovom čase pred 17.00.

Z klubov si víťazstvo v tomto kole odnáša Guard Košice (85 bodov), pred Panterom Prešov (73 bodov) a Perún gym Trnava (55 bodov).

Ďalšie kolo ligy bude už o týždeň, 12.3.2022 v Lučenci.

Foto nájdete tu....

Výsledkový servis na linku:   www.sutazekickboxing.sk/sutaze_sutazvys.php?sutaz=11

Konečné poradie klubov v 1.kole Open ligy SZKB 2022 - Košice

 

Klub

1. miesto

2. miesto

3. miesto

body

1.

Guard Steel Trans Kickbox Košice

7

12

7

85

2.

Kickboxing Club Panter Prešov

12

3

2

73

3.

Perún gym Trnava

6

5

5

55

4.

Fortis Lučenec

5

7

2

50

5.

Raptors kickboxing club Trnava

4

6

6

50

6.

Titans Veľké Kapušany

6

2

2

40

7.

Kickbox Leon Revúca

1

3

10

34

8.

NVR gym L.Mikuláš

3

1

7

32

9.

Dream Fight gym Košická Belá

2

4

2

26

10.

Kickbox Body gym Poprad

1

3

6

26

11.

Goral gym Spišské Hanušovce

3

2

1

23

12.

Kickbox club Bardejov

1

4

0

17

13.

RBK Humenné

2

0

3

16

14.

Športový klub polície Banská Bystrica

1

3

1

16

15.

Kickbox MK gym Liptovský Mikuláš

2

0

1

12

16.

Muay Thai Poltár Carnage Club

0

1

2

7

17.

Glory sport gym Trnava

0

0

1

2

 

 

 

Pridané 28.2.2022

 

Skúšky technickej vyspelosti STV - páskovanie:

Páskovanie - Skúšky technickej vyspelosti kickboxerov SZKB ( ďalej STV ) – sa uskutočnia v piatok – 4.3.2022 - 16:30 hod.  v telocvični Budokan, Watsonova 4 Košice (telocvičňa klubu Guard ST Košice)

 

Pre štart v súťažiach poriadaných SZKB je páskovanie potrebné !!!! V športových disciplínach point fightingu, kick lightu a light contactu (tatami disciplíny) je stanovená hranica technickej vyspelosti min. 6. kyu pre deti do 11 rokov (vrátane) a 5. kyu pre pretekárov 12-ročných a starších.

Pozvané sú všetky kluby. V prípade záujmu kontakujte  Viktora Žuffu na 0908 315 990, zuffa@kickboxing.sk.

Tlačivo na STV nájdete tu. Skúšobný poriadok nájdete tu. Alebo v prílohách tohto mailu

Poplatok na 5. kyu je 10€ + preukaz 6€ a známka 5€. Spolu 21€.

V prípade záujmu vyplnené tlačivo poslať mailom najneskôr do 3.3.2022 na zuffa@kickboxing.sk. 

 

 

Pridané 23.2.2022

 

Pozvánka na 2.kolo Open ligy SZKB, ktoré sa uskutoční v Lučenci, dňa 12.marca 2022.

Formulár na registráciu účastníkov II.kolo OL 2022 - Lučenec

 

 

 

 

Pridané 17.2.2022

 

Pozvánka na 1.kolo Open ligy SZKB, ktoré sa uskutoční v Košiciach, dňa 5.marca 2022.

 

 

 

 

Pridané 16.2.2022

 

5.3.2022 Košice   1.kolo Open ligy SZKB (tatami)
18.-20.3.2022 Belehrad SRB Serbian Open (WAKO European Cup), podpora 70€/pretekár+tréner

Zápisnica VV SZKB 01-2022- 28.1.2022 - Stará Lesná

Príloha 1 - prezenčná listina VV SZKB 01-2022

Príloha 2 -Tabuľka aktivity mládeže SZKB do 23 r. - 2021-kluby

Príloha 3 - príspevok klubom SZKB na aktivity mládeže do 23 r. v roku 2022

Príloha 4 - update kalendár aktivít SZKB 2022

Príloha 5 - zoznam talent. mládeže SZKB do 23 r. 2022

Príloha 6 - Širšia reprezentácia SZKB 2022

Príloha 7 - Súťažný poriadok SZKB 2022

Príloha 8 - plán kontrolnej činnosti kontrolóra SZKB 2022

 

aktualizovaný kalendár súťaží:

 

  dátum miesto štát

štát

turnaj

podpora SZKB

1.
presunuté na 20.5.2022 Tatranské Matliare   Vyhlásenie najúspešnejšieho športovca, trénera, rozhodcu SZKB
2.
11. -13.2.2022 Karlovac CRO Karlovac Open (WAKO European Cup)
zrušené Dom športu, Bratislava   Slovak Open international
3.
zrušené Dublin IRE Irish Open International (WAKO World Cup)
5.3.2022 Košice   1.kolo Open ligy SZKB (tatami)
12.3.2022 Lučenec   2.kolo Open ligy SZKB (ring)
18.-20.3.2022 Belehrad SRB Serbian Open (WAKO European Cup), podpora 70€/pretekár+tréner
19.-20.3.2022 UMB B.Bystrica   školenie trénerov 1. stupňa
25.-26.3.2022 UMB B.Bystrica     školenie trénerov
4.
2.4.2022 Prešov   3.kolo Open ligy SZKB (tatami)
9.4.2022 Košice   reprezentačný zraz ring, podpora cestovné pre účastníkov nad 100 km
23.4.2022 Lučenec   4.kolo Open ligy SZKB (tatami+ring)
5.
6.5.2022 Prešov   Simply Royal gala night show (SZKB a WAKO PRO), titulové zápasy WAKO PRO World a Slovak
14.5.2022 – Prešov   reprezentačný zraz tatami, podpora cestovné pre účastníkov nad 100 km
20. - 22.5.2022 Trnava   SZKB Majstrovstvá SR
28.-29.5.2022     školenie trénerov 1. stupňa
zrušené Innsbruck AUT Austrian Classics (WAKO World Cup)
6.
2.- 5.6.2022 Budapest HUN WAKO Hungarian World Cup (WAKO World Cup), 50€/tatami pretekár+tréner, 90€/ring pretekár+tréner
16.- 19.6.2022 Rimini ITA  Bestfighter (WAKO World Cup), 70€/tatami pretekár, 100€/ring pretekár
24.- 26.6.2022     školenie trénerov 2. stupňa
7.
10. – 15.7.2022 Birmingham Alabama-USA IWGA World Games (K-1)
14. – 19.7.2022 Lodź POL EUSA University Games (PF, KL, K-1, FC)
8.
24. – 28.8.2022 Tatranské Matliare   Reprezentačné sústredenie kadetov, juniorov, seniorov – školenie trénerov, rozhodcov, Antidoping školenie – SADA
9. 3.9.2022 Bardejov   5. kolo Open ligy SZKB - tatami
9. - 10.9.2022 UMB B.Bystrica   školenie trénerov
16. - 25.9.2022   IRL WAKO Children, Cadet and Junior World Championship (All disciplines)
10. – 11.9.2022     školenie trénerov 1. stupňa
10.
8.10.2022 Lučenec   6.kolo Open ligy SZKB - ring
13.-16.10.2022 Moštenica ITA Reprezentačné sústredenie – senior
11.
3.-6.11.2022     školenie trénerov 3. stupňa
5.-6.11.2022     školenie trénerov 1. stupňa
11.- 20.11.2022 Antalya TUR WAKO Senior and Master European Championships (All disciplines)
12.
         

 

 

 

Pridané 3.2.2022

 

aktualizovaný adresár klubov (+2 kluby)

 

 

Pridané 18.1.2022

 

Vážení predsedovia klubov SZKB,

 

pred časom sme oslovili Slovenský olympijský a športový výbor so žiadosťou o podporu nášho bývalého športovca Adama Janička, ktorý utrpel úraz na lyžiach, z ktorého sa do dnešného dňa lieči.

 

Z Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru Adama a jeho rodinu podporili sumou 1500 eur a rovnako vytvorili darcovskú výzvu, ktorá potrvá do konca januára. Výzvu uverejnili cez kanále SOŠV ako aj cez športovcov.

 

Touto cestou by sme Vás chceli požiadať o preposlanie výzvy aj na Vaše kontakty a Vašich športovcov. Budeme veľmi radi ak pre Adama vyzbierame čo najvyššiu sumu, ktorá mu uľahčí jeho rekonvalescenciu.

 

Posielam link na výzvu https://nadaciasosv.darujme.sk/adam-janicko-chce-ist-dalej/ ako aj článok, ktorý uverejnili na webe SOŠV https://www.olympic.sk/clanok/bojovnik-adam-janicko-chce-ist-dalej-pomocnu-ruku-mu-podava-aj-nadacia-sosv

 

Ďakujem veľmi pekne

 

S pozdravom

 

Peter Onuščák

Pridané 15.1.2022

aktualizovaný kalendár súťaží

Pridané 8.1.2022

aktualizovaný kalendár súťaží

 

 

Je nám velmi ľúto ale...

Vzhľadom na súčasný vývoj pandemickej situácie na Slovensku, nepredvítateľný vývoj obmedzení v športe v najbližších týždňoch a mesiacoch,

rozhodol VV SZKB ZRUŠIŤ organizáciu WAKO medzinárodného turnaja, Memoriál Ladislava DOKYho Tótha SLOVAK OPEN Slovak 2022!

VIDÍME SA V ROKU 2023!

ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE

 

 

 

 

 

 

 

Pridané 1.1.2022

Vážení predsedovia klubov SZKB, Vážení členovia SZKB, 

v prvom rade by som Vám a Vašim rodinám rád zaželal šťastný nový rok 2022.  

V uplynulom roku sme opäť videli, ako Corona ovplyvnila našu spoločnosť a náš šport, napriek tomu sme boli schopní zrealizovať v roku 2021 podstatnú časť naplánovaných podujatí. Usporiadali sme mimoriadne úspešné a rekordné Majstrovstvá Slovenska v júni v Poprade, jedno kolo Open ligy SZKB v Trnave v septembri, v príprave reprezentácie sme zrealizovali 3 sústredenia v národnom olympijskom centre XBS v Šamoríne a veľké športové sústredenie spojené so preškolením trénerov a antidopingovým seminárom v Tatranských Matliaroch v júli, ako aj reprezentačné zrazy v Prešove a v Košiciach. V medzinárodnom meradle SZKB zabezpečilo úspešnú účasť širokej členskej reprezentácie na WAKO svetovom pohári v Budapešti v septembri. Reprezentácia SZKB veľmi úspešne absolvovala svoje športové vrcholy na WAKO Majstrovstvách sveta seniorov v októbri v talianskom Jesolo Lido a na WAKO Majstrovstvách Európy juniorov a starších kadetov v novembri v čiernohorskej Budve.   

Urobili ste to vy, naši členovia nášho zväzu, vynaložili nespočetné hodiny práce a potu, aby ste dosiahli, rozvíjali a rozvíjali šport, za čo vám a členom Vašich klubov ďakujem.  

Viem, že u nás, podobne ako na celom svete, Covid pandémia zasiahla spoločnosť a šport, ale zvíťazíme, objavíme sa silnejší a odolnejší ako v minulosti. Musíme tomu veriť. 

Na konci každého roka by sme sa mali zamyslieť nad výzvami a úspechmi. Rok 2021 sa zapíše do histórie ako rok, v ktorom náš šport získal plné olympijské uznanie, stalo sa tak iba vďaka kolektívnemu úsiliu tímu WAKO, ktorý tvoria dobrovoľníci, ktorí vášnivo veria v šport, ktorý robíme, a jeho pozitívny vplyv na ľudí a ich životy. 

Fantastickou správou je, že kickbox (v disciplínach fullcontact, lightcontact, pointfighting) bol zaradený do Európskych (olympijských) hier v roku 2023 v Poľsku, pričom kvalifikácia prebehne v roku na WAKO ME v tureckej Antalyi. Kickbox je tiež potvrdený ako oficiálny šport na nadchádzajúcich svetových bojových hrách v Saudskej Arábii.  

V júli 2022 nás čakajú po päťročnom čakaní IWGA svetové hry (K-1) v USA, na ktoré sa kvalifikovali naši reprezentanti, ako aj EUSA univerzitné hry (PF, KL, FC, K-1) v Poľsku. 

Reprezentačné vrcholy čakajú našich juniorov a kadetov na MS v septembri v írskom Dubline, a seniorov v novembri na ME v tureckej Antalyi.  

V oblasti WAKO PRO pripravujeme v máji v Prešove galavečer Simply Royal, ktorý okrem titulových profi zápasov, ponúka šancu na propagáciu a zviditeľnenie nielen samotných borcov, ale aj SZKB a kickboxu ako športu, a to všetko s charitatívnym rozmerom a spoluprácou s Ligou proti rakovine. 

Nový rok je čas na inšpiratívne sny, ale čo je dôležitejšie, čas na stanovenie si cieľov, ktoré sa v úsilí, húževnatosti a vytrvalosti zmenia na realitu.

Toto je spôsob, v ktorý verím, a preto urobme to spoločne ako tím, zameraný, odhodlaný a naladený na dlhodobo udržateľnú budúcnosť kickboxu na Slovensku.

 S úctou 

Peter Onuščák – prezident SZKB

Pridané 28.12.2021

Zápisnica VV SZKB 07-2021- 16.12.2021 - Košice

Príloha 1 k zápisnici VV SZKB 07-2021

Príloha 2 k VV 7-2021 - Správa z WAKO MS seniorov 2021-ITA

Príloha 3 k VV 7-2021 - Správa z WAKO MEjk 2021 - Budva -MNE

Príloha 4 k VV 7-2021 - kalendár aktivít SZKB 2022

Príloha 5 k VV 7-2021 - Disciplinárny poriadok SZKB

Príloha 6 k VV 7-2021 - SZKB - edukačný-plán-2022

 

 

 

 

Pridané 24.11.2021

Zápisnica VV SZKB 06-2021- 22.11.2021 - ZOOM online

Príloha 1 k Zápisnici VV SZKB 06-2021 - prezenčné foto

 

zrušené L.Mikuláš(p.Navrátil)   3.kolo Open ligy

 

Pridané 16.11.2021

Výsledky reprezentácie Slovenska na WAKO Majstrovstvách Európy juniorov a starších kadetov v kickboxe, ktoré sa uskutočnili v dňoch 6.-14.novembra 2021 v čiernohorskej Budve. 

V konkurencii 1418 štartujúcich z 39 krajín Európy sa predstavila aj 18 členná pretekárska výprava (spolu 28 členov-tréneri, rozhodcovia, vodiči), ktorá vybojovala výborný výsledok:

7 medailí:  2 zlaté – 5 bronzových

Zlato vybojovali Miroslava Potocká v kicklighte starších kadetiek do 55 kg  a Lea Tanáčová  v K1 mladších kadetiek do 48 kg. 

Bronz si z Budvy odnášajú: Michaela Góralczyková v lightcontacte junioriek do 60 kg, Emma Sabadošová v kicklighte junioriek do  55 kg, Šarlota Šturcová v kicklighte junioriek do 70 kg, Ema Zacharová v kicklighte starších kadetiek do 55 kg, Simona Čambálová v kicklighte starších kadetiek do 50 kg. 

Vynikajúco nás reprezentovali aj slovenskí rozhodcovia, keď Michaela Kováčová bola vyhlásená najlepšou rozhodkyňou turnaja v ringu a Marek Melko sa stal najlepším rozhodcom na tatami. 

Ďakujeme všetkým za vzornú reprezentáciu Slovenska.

Foto nájdete tu.......

Pridané 11.11.2021

Osvedčenie o odbornej spôsobilosti Mgr. Kataríny Vilhanovej - kontrolór SZKB

Pridané 3.11.2021

 

Pozvánka na školenie trénerov I. a II. stupňa v kickboxe, ktoré sa uskutoční v dňoch 19.-21.11.2021 online - MS teams.

 

 

 

Pridané 28.10.2021

WAKO Majstrovstvách sveta seniorov a veteránov v kickboxe - 16.-24.októbra 2021, Jesolo Lido

Reprezentácia Slovenska sa zúčastnila na WAKO Majstrovstvách sveta seniorov a veteránov v kickboxe, ktoré sa uskutočnili v dňoch 16.-24.októbra 2021 v talianskom Jesolo Lido. V konkurencii 1536 štartujúcich zo 65 krajín sveta sa predstavila aj 26 členná pretekárska výprava (spolu 36 členov-tréneri, rozhodcovia, vodiči), ktorá vybojovala vynikajúci výsledok:

12 medailí:  1 zlatú – 4 strieborné – 7 bronzových, Slovensko v celkovom poradí krajín obsadilo výbornú 19.priečku (viď obr.) a zároveň sa dve reprezentantky, Alexandra Filipová a Monika Chochlíková, kvalifikovali na IWGA Svetové hry, ktoré budú v júli 2022 v americkom Birminghame (Alabama) – viď obr.1, 2.

 Zlato vybojoval Marek Karlík v kicklighte mužov do 74 kg už po tretíkrát po sebe v rade (2017, 2019, 2021) a stal sa historicky najúspešnejším športovcom SZKB. 

Strieborné medaily vybojovali: Milan Kratochvíla vo fullcontacte mužov do 81 kg, Monika Chochlíková v K1 žien do 52 kg, Skarleta Korcová v lightcontacte žien nad 70 kg a Vladimír Dudinský v lightcontacte veteránov do 63 kg. 

Bronz si z Talianska odnášajú: Alexandra Filipová v K1 žien do 70 kg, Sebastián Fapšo vo fullcontacte mužov do 86 kg, Lucia Fecková v kicklighte žien do 55 kg, Dominika Sakáčová v lightcontacte žien do 50 kg, Skarleta Korcová v kicklighte žien nad 70 kg, Zuzana Klačanská v lightcontacte žien do 70 kg a Vladimír Dudinský v kicklighte veteránov do 63 kg. 

Gratulujeme všetkým! Ďakujeme za reprezentáciu medailistom, ale aj ostatným reprezentantom, ktorým chýbal kúsok športového šťastia. Dobrú robotu odviedli kauči a taktiež slovenskí rozhodcovia.

Už o dva týždne, v dňoch 6.-13.novembra 2021 budú na WAKO Majstrovstvách Európy reprezentovať Slovensko juniori a starší kadeti.

Foto nájdete tu.......

Pridané 27.9.2021

aktualizovaný adresár klubov (+1 klub)

Pridané 27.9.2021

Zápisnica VV SZKB 05-2021- 23.9.2021 - ZOOM online

Príloha 1 k VV 05-2021- prezenčné foto

Príloha 2 k Zápisnici VV 5-2021-Nominácia MS Taliansko 2021

 

Pridané 24.9.2021

PRESUNUTIE - 2.kolo Open ligy SZKB - Hnúšťa

Výkonný výbor SZKB na svojej včerajšej schôdzi  p r e s u n u l  termín konania 2.kola Open ligy v kickboxe, ktorá sa mala konať už budúcu sobotu, 2.októbra 2021 v Hnúšti.

Urobil tak na základe zváženia vývoja epidemiologickej situácie na Slovensku a v záujme ochrany zdravia účastníkov súťaže. Zároveň vzal do úvahy blížiaci sa reprezentačný vrchol, ktorým sú WAKO Majstrovstvá sveta v talianskom Jesolo Lido v dňoch 15.-24.októbra 2021 a minimalizáciu rizík, ktoré by ohrozili realizáciu účasti reprezentácie SR na tomto vrcholnom podujatí.

O termíne presunutého 2. kola Open ligy vás budeme informovať na základe vývoja pandemickej situácie na Slovensku.

Dúfame, že príjmete toto rozhodnutie s porozumením.

Pridané 20.9.2021

8 zlatých - 3 strieborná a 12 bronzových pre Slovákov na Svetovom pohári v Budapešti

 V dňoch 16.-19.9.2021 sa v budapeštianskej SYMA Arene uskutočnil WAKO svetový pohár v kickboxe, v ktorom súťažilo vyše 3000 štartujúcich zo 45 krajín sveta.

Medzi nimi aj 45 členná pretekárska výprava (80 štartov) klubov Slovenského zväzu kickboxu, ktorá získala v konečnom sumáre 23 medailí -  8 zlatých - 3 strieborné a 12 bronzových medailí.

 

Zlato získali:

V ringu: - Filipová Alexandra - K1 sf +70kg, Tanáčová Lea - LK yjf - 48kg Na tatami: - Čambálová Simona - KL ocf - 50kg, Góralczyková Michaela - PF jf

- 60kg, Sakáčová Dominika - KL sf -50kg, Korcová Skarleta - LC, KL sf +70kg, Paľa Jaroslav - KL sm +94kg.

 

Striebro:

V ringu: - Réka Harajdová - LK sf - 52 kg Na tatami: - Karlík Marek - KL sm - 74 kg, Pasztiráková Samira - LC ycf - 42 kg

 

Bronz:

V ringu: - Garaj Pavol - FC sm - 75 kg

Na tatami: - Zacharová Ema - LC ocf - 55 kg, Hauser Martin - PF sm - 79, -

84 kg, Tamáš Christián - PF ocm - 42 kg, KL ocm - 42 kg, Tamášová Alexandra

- PF ycf - 28 kg, Fecková Lucia - KL sf - 55 kg, Karlík Marek - LC sm - 74 kg, Podracká Nina - KL jf - 50 kg, Motiľ Šimon - KL sm - 74 kg, Pasztiráková Samira - KL ycf - 42 kg.

 

V rozhodcovskom drese zastupovali Slovensko Rastislav Babinčák a Marek Melko.

V sobotu, 18.9.2021 sa v budapeštianskom hoteli Arena uskutočnilo taktiež Valné zhromaždenie WAKO Europe, na ktorom bol zvolený na 4 ročné obdobie nový prezident WAKO Europe-István Királyi z Maďarska a členkou výkonného výboru WAKO EU bola zvolená aj naša Michaela Kováčová-Zavoralová. Všetkým Gratulujeme!

Foto nájdete tu.......

Pridané 7.9.2021

1. kolo Open ligy SZKB - Trnava - 4.9.2021

V sobotu 4.9.2021 sa v Trnave uskutočnilo 1.kolo Open ligy SZKB, ktoré z poverenia SZKB usporiadal domáci klub CBŠ Trnava a Raptors Trnava.

Na tomto kole sa v piatok odprezentovalo 141 pretekárov z 22 klubov Slovenska bojujúcich v 243 štartoch v ringu a na dvoch tatami. Medzi klubmi si prvenstvo vybojoval košický Guard klub, ktorý získal 10 zlatých, 14 strieborných a 11 bronzových (114 bodov), pred druhým CBŠ Trnava (10 – 11 – 10.....103 bodov) a tretím Panterom Prešov (10 – 8 – 8......90 bodov).

Už o necelé dva týždne čaká na svetovom pohári v Budapešti (16.-19.september 2021) slovenských kickboxerov najvážnejšia previerka výkonnosti pred októbrovými Majstrovstvami sveta v talianskom Lido di Jesolo. 2.októbra je plánované 2.kolo Open ligy SZKB v Hnúšti.

-          Výsledkový servis nájdete na súťažnom webe SZKB na linku Súťaže KICKBOXING (sutazekickboxing.sk)

-          Foto nájdete tu.......

-          Videá nájdete na YouTube vo vyhľadávači:  2021 SZKB 1kolo v kickboxe

 

Pridané 2.9.2021

Pozvánka TMK na školenie trénerov kickboxu I. a II.kvalifikačného stupňa, ktoré sa uskutoční v Banskej Bystrici v dňoch 17.-19.9.2021 (všeobecná časť) a 25.-26.9.2021 (špecializácia, prax)

 

 

Pridané 31.8.2021

1. kolo Open ligy - 4.9.2021 Trnava

Chceme Vám pripomenúť, že Online registrácia na Open Ligu 2021 je na: www.sutazekickboxing.sk  do 1.9. 2021 (streda) - 22.00 hod.

Vzhľadom na platný športový Covid automat a predpokladaný počet účastníkov bude prebiehať súťaž v režime:
OTP - účastníci súťaže sa preukazujú dokladom:
- Osoby, ktoré sú plne očkované,
- testované (od odberu PCR 72 hodín, Ag 48 hodín - staršie ako 12 rokov),
- alebo ochorenie COVID-19 prekonali za ostatných 180 dní.

pozvánka-1.kolo Open liga - TT, 4.9.2021,

Formulár na registráciu učastníkov 1.kolo OL 2021,

Reverz-junior-ring

Pridané 26.8.2021

aktualizovaný adresár klubov (+1 klub)

Pridané 19.8.2021

4.9.2021 – Trnava (p.Polakovič, p.Mičianik)   1.kolo Open ligy, formulár účastníkov

Pridané 2.8.2021

Gratulačný list od prezidenta Slovenského olympijského a športového výboru, k uznaniu Vašej medzinárodnej športovej federácie Medzinárodným olympijským výborom

Pridané 29.7.2021

Nominačný list na reprezentačné sústredenie, ktoré sa uskutoční národnom olympijskom centre X-Bionicsphere Šamorín v dňoch 12.-17.augusta 2021

Pridané 27.7.2021

Zápisnica VV SZKB 04-2021-T. Matliare, 14.7.2021

Príloha 1-prezenčná listina VV SZKB 04-2021-T.Matliare

Príloha 2-KALENDAR AKTIVIT SZKB 2021 2.polrok

 

 

 

Pridané 22.7.2021

Valné zhromaždenie 25.6.2021 Poprad

Uznesenie z VZ SZKB-PP-25.6.2021

prílohy:

21-Prezenčná listina z VZ SZKB 2021

22-Pozvánka VZ 2021

23-Program VZ 2021

24-Rokovací poriadok VZ SZKB 2021

25-Výročná správa SZKB 2020

26-Daňové priznanie a účtovná závierka SZKB 2020

27-Správa Audítora - SZKB 2020

28-Správa o činnosti komisií za rok 2020

29-správa Disciplinárna komisia SZKB 2020

30-správa o činnosti kontrolóra SZKB za rok 2020

31-správa o činnosti kontrolóra SZKB 2016-2021

32-správa Volebnej komisie na VZ SZKB 2021

 

Pridané 18.7.2021

Reprezentačné sústredenie SZKB - Tatr. Matliare 12. – 16.7.2021

V dňoch 12. - 16.7.2021 sa uskutočnilo reprezentačné sústredenie Slovenského zväzu kickboxu v Tatranských Matliaroch v hotelovom komplexe Soravia Hutník 1, ktorého sa zúčastnilo viac ako 100 účastníkov z 24 klubov v tatami a ring športoch. Sústredenie bolo zamerané na kondičnú a takticko-technickú vyspelosť seniorských a mládežníckych reprezentantov a adeptov na reprezentačný dres. Výsledkom je širší výber seniorov na WAKO Majstrovstvá sveta , ktoré budú sa budú konať v talianskom Jesolo Lido v dňoch  15. - 24.10.2021 a výber  talentovanej mládeže na WAKO Majstrovstva Európy, ktoré sú naplánovane na 5. – 14.novembra v Budve v Čiernej Hore. V rámci plánu prípravy reprezentácie, čaká seniorský reprezentačný výber sústredenie v X BionicSphere v Šamoríne v dňoch 12—17.augusta 2021. Najvážnejšou nominačnou previerkou reprezentantov bude účasť a výsledky na WAKO Svetovom pohári v Budapešti v dňoch 16.-19.septembra 2021.

Poďakovanie patrí športovcom, trénerom a realizačnému tímu za skvelý odvedený výkon počas celého týždňa.

Foto nájdete tu.

 

Pridané 3.7.2021

 

pozvánka-repre sustredenie 2021 T.Matliare

ring-Nominácia sústredenie V.Tatry 2021

tatami-Nominácia sústredenie V. Tatry 2021

záväzná prihláška - repre sústredenie Tatry 2021-vzor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridané 3.7.2021

Zápisnica VV SZKB 03-2021-Poprad, 25.6.2021

Pridané 28.6.2021

Majstrovstvá Slovenska v kickboxe – Poprad, 26.6.2021

SZKB v spolupráci s domovským klubom Paga gym usporiadal v dňoch 25.-26.6.2021 v mestskej športovej hale Arena v Poprade Majstrovstvá SR v kickboxe pre rok 2021.

Obavy z nízkej, koronavírusovej, účasti, sa nakoniec nenaplnili a do sobotňajších športových zápolení zasiahlo  rekordných 292 pretekárov v 502 štartoch z 34 klubov SZKB. Po piatkovom i sobotnom vážení a registrácii, začal sobotný súťažný deň slávnostným otvorením s hymnou SR. Zároveň účastníci turnaja zaslali na diaľku svoju účasť našim bratom na južnej Morave, postihnutým štvrtkovým nočným tornádom, ktoré napáchalo obrovské škody na zdraví a majetku občanov Českej republiky. Výkonný výbor i Valné zhromaždenie SZKB na svojich schôdzach v piatok v popradskom hoteli Európa rozhodli aj o finančnej pomoci.

Do súťaží sa okrem skúsených reprezentantov a medailistov z MS a ME zapojilo aj mnoho nových tvárí, z novoprijatých klubov, ktoré priniesli novú krv do ringu i na tatami. Mnoho zápasov bolo vo vysokej kvalite a spĺňalo reprezentačné kritériá, takže borci sa mohli ukázať reprezentačným trénerom, ktorí formujú reprezentáciu na októbrové Majstrovstvá sveta seniorov v talianskom Lido do Jesolo, i na novembrové ME juniorov a kadetov v Čiernej hore. Vážnejší úraz chvalabohu nenastal a tak sme všetci viacmenej v zdraví ukončili okolo 22 hodiny večer maratón zápasov tohto športovo i usporiadateľsky úspešného šampionátu. V medailovom sumáre klubov sa najviac darilo košickému Guard klubu, ktorý získal 64 medailí – 24 zlatých, 16 strieborných a 24 bronzových, pred Panterom Prešov – 38 medailí ( 16 – 8 – 14 ) a tretím klubom v poradí Body gym Poprad – 19 medailí ( 11 – 4 – 4 ).

Celkové poradie klubov nájdete tu v PDF + na linku  Súťaže KICKBOXING (sutazekickboxing.sk) 

Výsledkovú listinu jednotlivcov nájdete tu v PDF + na linku Súťaže KICKBOXING (sutazekickboxing.sk)

Všetky ďalšie údaje, štatistiky, pavúky... Súťaže KICKBOXING (sutazekickboxing.sk).

Foto nájdete tuVideá zo zápasov v ringu nájdete postupne na Facebooku Slovenský zväz kickboxu.

Pridané 21.6.2021

Hygienické opatrenia pre účasť a realizáciu Majstrovstiev SR v kickboxe 26.6.2021 v Arene Poprad.

Každý klub (predseda, vedúci výpravy) je povinný oboznámiť členov svojej výpravy s týmito opatreniami a zabezpečiť ich dodržiavanie. Vzhľadom na aktuálny stav epidemiologickej situácie a aktuálne opatrenia (obmedzenia počtu športovcov a divákov na športovisku), nie je možný voľný vstup divákov na M SR, preto pri vstupe do Areny vedúci výpravy predloží vyplnený formulár všetkých účastníkov podujatia z klubu (športovci, tréneri, rozhodcovia, funkcionári, rodičia a podporovatelia, príp. iní nutní účastníci výpravy).

Pridané 15.6.2021

Akreditované školenie  trénerov I., II. a III. kvalifikačného stupňa a preškolenie trénerov 

            Slovenský zväz kickboxu /ďalej len SZKB/ v súlade s ustanovenia zákona 440/2015 Z.z. o športe  a vyhlášky 110/2016 Z.z. o nadobudnutí odbornej spôsobilosti v športe  a  na základe „Licenčného  poriadku a pravidiel SZKB vykonal školenie a preškolenie trénerských kvalifikačných stupňov, ktoré sa uskutočnili na UMB v  B. Bystrici v dňoch 14.-16.6.2021  /I.časť/  a v Prešove, Fitness Budo Centrum dňa 5.6.2021 a v B. Bystrici, Pod rybou 1 dňa 10.6.2021 /II. časť/.

            Školenie vykonali Jozef Kolozsy a Marek Melko.  

Na   I. kvalifikačnom stupni sa zúčastnili títo tréneri:

            Mikuláš Erdélyi, Jozef   Freiwald,Lea  Turčániková ,Petra  Gaberová,  Patrik  Nitecki,   Ing. Vojtech Hudy, Viktor Laczko Martin  Foltín, Martin Mikulik, Michal Trembáč, Martin Kmeťo, Tomáš Drábik, Juliána Schvarcingerová, Eva Ferenczová, Jaroslava Grušková, Mária Renčková, Pavel Berky, Marek Luštiak, Jozef Janotík, Matej Gajdoš, Roland Kočík, Mgr Richard Dobrotka , Nikolas Krivák, Ján Vaľovčík, Martin Lauko, Juraj Štulajter, Vlado Moravčík, Tomáš Lipták, Mgr. Miroslav Bílek, Bc. Marián Kulizák a Ferdinand Kočíš

 na II. kvalifikačný stupeň:

            Adrian  Bartl,  Bc. Lucia Feckova, Bc. Marek Karlík, Pavol  Garaj, Barbora Mayerová, Vladimír Minda a Peter Sitor.

na III. kvalifikačný stupeň:

            Mgr. Martin Navrátil, Mgr.Peter Navrátil.

 

Preškolenia trénerských kvalifikačných stupňov sa zúčastnili:

I. kvalifikačný stupeň:

Jozef Niščák, Jozef Kušmírek,  Ing.  Martin Muravský, Bc. Klaudia Szatmáriová

II. kvalifikačný stupeň:

-Ing. Viktor Žuffa a  Vladimír Dudinský 

Viac foto nájdete tu

Pridané 14.6.2021

Výkonný výbor Medzinárodného olympijského výboru (IOC – International Olympic Committee) schválil žiadosť WAKO o úplné uznanie.

Na riadne zvolanom zasadnutí Výkonného výboru MOV 10. júna 2021 prijal MOV (Medzinárodný olympijský výbor) odporúčanie predložiť žiadosť Svetovej asociácie kickboxu WAKO na Valné zhromaždenie MOV o hlasovanie, aby sa stala plne uznávanou medzinárodnou federáciou. Od 30. novembra 2018 bolo WAKO predbežne uznané a WAKO odvtedy usilovne, strategicky a s cieleným vývojovým profilom pracovalo na zlepšení organizácie a samotného športu, pričom sa vždy zameriavalo na pozitívne výstupy. V dôsledku tohto úsilia MOV schválil odporúčanie WAKO stať sa plne uznávaným členom olympijskej rodiny športov. O úplnom uznaní bude nakoniec rozhodovať Valné zhromaždenie MOV v Tokiu 20.-21.júla 2021.

Prezident WAKO, Roy Baker; Aký historický deň pre šport v kickboxe. Toto je obrovská inšpirácia a prijatie nášho športu na celom svete. Plné začlenenie a prijatie v olympijskom hnutí je dôležité pre uznanie a možnosti, ktoré to znamená lokálne pre naše národné federácie, kde k činnosti a rozvoju skutočne dochádza. Posledné roky sme spotrebovali veľa energie a proces rozpoznávania MOV sme použili ako hybnú silu pri rozvoji našej organizácie a tým aj športu. Prešli sme dlhú cestu, ale stále máme oblasti, v ktorých sa musíme neustále zameriavať a zlepšovať. Ako tím sme uspeli a ako tím sme systematicky pracovali na dobrej správe vecí verejných, rovnosti pohlaví, transparentnosti, integrite, čestnosti, zdraví a bezpečnosti a vzdelávaní a neustále sme sa zameriavali na športovca. Teraz využijeme príležitosť zvýšiť latku so zameraním na ďalší cieľ. Medzitým budeme pokračovať v produkcii kvality pre členov a s nimi “. Baker pokračuje; „Chcem poďakovať celému tímu vo WAKO, ktoré boli súčasťou tohto procesu. Nehovoriac o našich národných federáciách, ktoré sa za posledný rok veľmi vyvinuli, prispievate k tomu lokálne. Je pre mňa dôležité vidieť to z historického hľadiska a uctiť si tých, ktorí sa skutočne podieľali na vývoji športu, ako vodcovských lídrov, od Georga Brucknera po Borislava Pelevica. Musím zdôrazniť najmä čestného prezidenta Ennia Falsoniho, ktorý bol hlavným tvorcom a konštruktérom športu, ktorý dnes vidíme. Ďakujem Ennio ”a nakoniec moja pravá ruka Espen Lund, ktorého mám tú česť nazývať skutočným priateľom a podporovateľom. Ďakujem Espen za všetkých v kickboxe, spoločne sme posunuli hory, získali uznanie ďaleko nad očakávania, je to až využime túto príležitosť oboma rukami a pokračujeme v globálnom raste a prosperite. V neposlednom rade chcem poďakovať športovému oddeleniu MOV a Výkonnému výboru za ich pozitívne odporúčanie. Celá komunita WAKO praje MOV veľa šťastia v posledných prípravách na hry v Tokiu. “ WAKO rodina, dnes to oslávme a zamyslime sa nad tým, kam sme sa za posledných desať rokov vlastne dostali, je to úžasná cesta a som nadšený, že v nej budem pokračovať s našimi členmi v mene športovcov, ktorým slúžime.

prílohy: WAKO.Press release_10.06.2021, 2021-06-10 - KML- IGH - LE - IOC full recognition -WAKO

Pridané 8.6.2021

aktualizovaný adresár klubov (+1 klub)

Pridané 6.6.2021

Repre zraz RING Košice 5.6.2021 - foto

Repre zraz TATAMI - Prešov 5.6.2021 - foto

Pridané 4.6.2021

Páskovanie - Skúšky technickej vyspelosti kickboxerov SZKB ( ďalej STV ) – sa uskutočnia v piatok – 25.6.2021 - 17:00 hod.  v telocvični Veľkého tréningového centra – Karpatská 17 POPRAD (link).

 

Pre štart v súťažiach poriadaných SZKB je páskovanie potrebné !!!! V športových disciplínach point fightingu, kick lightu a light contactu (tatami disciplíny) je stanovená hranica technickej vyspelosti min. 6. kyu pre deti do 11 rokov (vrátane) a 5. kyu pre pretekárov 12-ročných a starších.

Pre ringové disciplíny skúšky STV zatiaľ niesu potrebné (iba dobrovoľné).

Pozvané sú všetky kluby. V prípade záujmu kontakujte  Viktora Žuffu na 0908 315 990, zuffa@kickboxing.sk.

Tlačivo na STV nájdete tu. Skúšobný poriadok nájdete tu.

Poplatok na 5. kyu je 10€ + preukaz 6€ a známka 5€.

V prípade záujmu vyplnené tlačivo poslať mailom najneskôr do 24.6.2021 na zuffa@kickboxing.sk.

 

PS: počas letného sústredenia pripravujeme páskovanie na majstrovský stupeň 1. DAN. Bližšie informácie zverejníme už čoskoro.

Pridané 4.6.2021

 

Pozvánka-propozície k Majstrovstvám Slovenska v kickboxe, ktoré sa uskutočnia v Poprade dňa 26.6.2021.
Formulár na registráciu účastníkov MSR 2021 a RSportz - Manuál registrácie.

 

 

 

 

Pridané 28.5.2021

 

Pozvánku na akreditované posledné preškolenie trénerských kvalifikačných stupňov v SZKB, ktoré sa uskutoční dňa 5.6.2021 v Prešove, vo Fitness Budo Centrum, Nám. Kráľovnej pokoja 3, o 09.30 hod. a to na základe „Licenčného  poriadku a pravidiel SZKB“ , z ktorých vyplýva nasledovné:                                                                                    

        

               Tréneri bez platných licencií sa nemôžu  zúčastniť na podujatiach SZKB (Open liga, Majstrovstvá SR,  Slovak Open International ...), pričom je nutné, aby športovcov na súťaži viedol prítomný licencovaný tréner!

To znamená, že klub má povinnosť zabezpečiť na podujatí (súťaži) SZKB prítomnosť trénera s platnou licenciou SZKB, ináč športovci nemôžu na súťaži (M SR) štartovať!

 

Absolvovaním preškolenia bude  platnosť predĺžená na obdobie 3 rokov v I. kvalifikačnom stupni, v II. kvalifikačnom stupni na obdobie 4 rokov  a v III.-V. kvalifikačnom stupni na obdobie 5 rokov. Oprávnenie nadobúda dňom preškolenia.

 

Prihlášky a akékoľvek dotazy:  p. Melkovi do 1.6. 2021, telefonicky tel.: 0907 912 408, písomne  e-mailom  skpbbystrica@gmail.com

Pridané 27.5.2021

Repre zraz RING Košice 5.6.2021

Repre zraz RING Košice 5.6.2021 - pozvánka

zoznam- repre zraz 2021 Košice

 

Pridané 27.5.2021

Seminár rozhodcov 22.5.2021

 V sobotu 22.5.2021 se uskutočnilo online preškolenie nových pravidiel SZKB/ WAKO, určených pre rozhodcov a trénerov SZKB. Výuka prebiehala pomocou prezentácie od 9:30-11:30 hod a následnej diskusie nových zavedených zmien platných na súťažiach SZKB a zahraničných súťažiach WAKO od 1.1.2021. Vzhľadom na covidovú situáciu, budú dané zmeny implementované prvý krát až na MSR2021 v Poprade 26.6.2021. Daného školenia sa zúčastnilo 29 členov SZKB. Za účasť všetkým ďakujem.

Školiteľ: Ing.Michaela Kováčová

Školenia za zúčastnili: 1. Adrian Bartl 2. Daniela Weberova 3. Erich Malán 4. David Malán 5. Barbora Mayerová 6. Jozef Freiwald 7. Jozef Kolozsy 8. Ladislav Molnár 9. Lea Turčianíková 10. Lucia Fecková 11. Marek Melko 12. Martin Foltin 13. Martin Mikulík 14. Michal Trembac 15. Mikuláš Erdélyi 16. Miroslav Gočík 17. Pavol Garaj 18. Miro Bilek 19. Martin Navrátil 20. Peter Lukáč 21. Peter Sitor 22. Petra Gaberová 23. Roman Nyiregyházki 24. Viktor Laczko 25. Vladimír Minda 26. Vojtech Hudy 27. Pavol Trajlinek 28. Viliam Vanta 29. Miroslav Žiška

prílohy: report

 

Akreditované školenie  trénerov I. a II. kvalifikačného stupňa a preškolenie trénerov

Školenie I. a  II.  kvalifikačného stupňa bolo vykonané online pedagógmi  UMB B. Bystrica v dňoch  15.-16.5.2021. V tejto časti školenia sa konali prednášky z odborných predmetov. Po skončení sa konali testy zo všeobecnej prípravy. Časť trénerov nezvládlo skúšky a preto budú mať opravný termín tento týždeň.

Druhá časť (prax a testy) bola  v dňoch a 22.-23.5.2021.  Dňa  22.5.2021 bolo školenie vykonané formou online pomocou ZOM-u /Kováčová, Melko/. V nedeľu bol zraz v telocvični Pod rybou 1 v B. Bystrici /Kolozsy, Melko/ - tréneri boli rozdelení na 2 skupiny po 10 os tak aby boli dodržané hygienické a kovid pravidla. Počas oboch dní školenia boli prebraté témy ako:

1. Pravidla kickboxu SZKB.                                                                                    .

2. Techniky kickboxu. 

3. Riadený a ukážkový tréning  kickboxu.                                                                         

4. BOZP a prvá pomoc pri úrazoch.